Tragiczny tydzień w strażackich statystykach

2016-02-22 13:00:37 (ost. akt: 2016-02-22 13:52:51)

Autor zdjęcia: kr

Od 15 do 21 lutego mrągowscy strażacy zanotowali 6 zdarzeń. Prowadzili działania przy jednym pożarze i 5 miejscowych zagrożeniach. Najtragiczniejszy okazał się 18 lutego, w wypadku drogowym zginął mężczyzna.
Trzy samochody osobowe zderzyły się z busem o godzinie 9:25 na ulicy Kolejowej w Mrągowie. Łącznie pojazdami podróżowało 11 osób, ale pomocy medycznej wymagała tylko pasażerka busa, która po przebadaniu na miejscu została przewieziona na dalszą obserwacje do szpitala.

Około godz. 13 doszło do kolejnego wypadku drogowego. Na drodze nr 16 w okolicach Sorkwit osobówka zderzyła się z ciężarówką. Samochód osobowy i ciągnik siodłowy znajdowały się w rowie, natomiast naczepa blokowała jeden pas ruchu.

— Niestety, w wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. By go uwolnić, niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Pasażerka po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu wypadku została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia — realcjonuje mł. bryg. Jarosław Jakubik.

Po godzinie 15 strażacy zostali zadysponowani na ulice Wojska Polskiego w Mrągowie w celu usunięcia rozlanych płynów eksploatacyjnych i elementów konstrukcyjnych po kolizji dwóch samochodów osobowych.

Przed godz. 18 zastępy z JRG Mrągowo i OSP Szestno zostały zadysponowane do pożaru wraku samochodu, starych opon i foteli na złomowisku w Szestnie. Pożar został ugaszony przy pomocy piany gaśniczej.

W działaniach w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 16 zastępów straży pożarnej w obsadzie 52 strażaków.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5