Tydzień straży pożarnej: 5 osób w szpitalu w wyniku niebezpiecznego wypadku

2016-02-01 15:51:38 (ost. akt: 2016-02-03 10:41:19)

Autor zdjęcia: M. Kozakiewicz

W dniach 25-31 stycznia mrągowscy strażacy zanotowali 13 zdarzeń. W działaniach brało łącznie udział 34 zastępy straży pożarnej w obsadzie 134 strażaków.
Zanotowano 2 pożary sadzy w przewodach kominowych. W jednym z przypadków doszło do groźnego pożaru ukrytego, gdzie bez kamery termowizyjnej strażacy mieliby utrudnioną lokalizację źródła ognia. Ratownicy interweniowali przy pożarze dachu w Pieckach oraz magazynu po byłym PGR w Woźnicach.

Strażacy brali również udział w likwidacji 9 miejscowych zagrożeń. Dwóch wypadkach drogowych niedaleko Szestna oraz Dobrego Lasku, przeprowadzili pomiar tlenku węgla, zabezpieczali zawody wędkarskie na lodzie, dowozili wodę do gospodarstwa w Ruskiej Wsi oraz wypompowywali wodę z piwnicy budynku mieszkalnego w Jędrychowie. Trzykrotnie wzywani byli do pomocy dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W niedzielę, 31 stycznia w wyniku wydobywających się iskier z przewodu kominowego i podwiania ich pod przykrycie dachu, doszło do groźnego pożaru w miejscowości Piecki. Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano budynek, a straty zniwelowano. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Mrągowo, 2 zastępy z OSP Piecki, 2 zastępy z OSP Wierzbowo, 1 zastęp z OSP Nawiady i policja.

We wtorek, 26 stycznia w miejscowości Woźnice doszło do pożaru budynku magazynowego w którym przetrzymywane były maszyny rolnicze, nawozy nagromadzone na paletach oraz zboże. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej, ogień zlokalizowany był na dachu i stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla sąsiadujących budynków. Pożar ugaszono, a budynki zostały sprawdzone kamerą termowizyjną w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, 2 zastępy z OSP Mikołajki, 2 zastępy z OSP Olszewo, 1 zastęp z OSP Woźnice, Pogotowie Energetyczne i Policja.

W poniedziałek, 25 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 610 niedaleko miejscowości Dobry Lasek doszło do czołowego zderzenia 2 samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowało 7 osób. W wyniku wypadku 5 osób zostało przewiezionych na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie pomagali przy kierowaniu ruchem podczas pracy techników policyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, 1 zastęp OSP Piecki , 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego i 2 radiowozy policji.
Oprac. mł. kpt. Kamil Golon
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5