Niespokojny świąteczny tydzień mrągowskich strażaków

2015-12-30 00:40:31 (ost. akt: 2015-12-30 00:47:06)

Autor zdjęcia: mł. asp. Sebastian Miciński

W ostatnim, świątecznym tygodniu (21-27 grudnia) straż pożarna w Mrągowie odnotowała 13 zdarzeń w likwidacji których brało udział 18 zastępów w obsadzie 68 strażaków.
Strażacy gasili 3 pożary, w tym 22 grudnia pożar poddasza w budynku handlowo – usługowym w Mrągowie. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się część dachu i ściany. Strażacy gasili ogień w dwóch miejscach jednocześnie. W klatce schodowej oraz z zewnątrz obiektu po drabinie. Nstępnie rozebrali część dachu w celu dogaszenia zarzewi ognia oraz sprawdzenia obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Działania trwające ponad półtorej godziny prowadziły 3 zastępy JRG Mrągowo.

Strażacy 6 razy interweniowali w związku z silnymi wiatrami, usuwali powalone drzewa i konary w Muntowie, Sorkwitach, Probarku, Woźnicach. Do groźnego zdarzenia doszło w Grabowie, gdzie złamany konar złamał słup energetyczny i uszkodził ogrodzenie. Strażacy z OSP Grabowo wspólnie z pracownikami pogotowia energetycznego usunęli zagrożenie.

W okresie świątecznym 25 grudnia strażacy gasili pożar śmietnika kontenerowego w Mrągowie, 26 grudnia interweniowali w Woźnicach, gdzie kilkakrotnie dachował samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wyrwało silnik i akumulator. Na szczęście 3 jadącym pojazdem osobom nic się nie stało. 27 grudnia w miejscowości Urwitałt przewracające się drzewo uszkodziło 3 samochody stojące na parkingu. Tego samego dnia strażacy interweniowali również w Mrągowie przy pożarze sadzy w budynku jednorodzinnym oraz pomagali policji w czasie interwencji.


mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyxak #1898710 | 176.221.*.* 5 sty 2016 02:05

    Też miałem wiatry.Fasolę po bretońsku jadłem

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5