Zderzenie autobusu z samochodem dostawczym, dwie osoby poszkodowane. Strażacy podsumowują tydzień

2015-12-14 19:16:12 (ost. akt: 2015-12-14 19:28:04)

Autor zdjęcia: mł. asp. Mateusz Rutkowski

W pierwszym pełnym tygodniu grudnia straż pożarna w Mrągowie odnotowała 10 zdarzeń w likwidacji, w których brało udział 17 zastępów w obsadzie 59 strażaków.
Strażacy gasili dwa pożary sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego oraz śmietnika w Mrągowie.
Strażacy zabezpieczali nocne lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał po pacjenta do Mrągowa oraz ustalali przyczynę niezidentyfikowanego zapachu na jednej ulic w Mrągowie, który zaniepokoił mieszkańców. Po dokładnym rozpoznaniu stwierdzono, że jego przyczyną jest rozlana benzyna podczas tankowania pojazdu.

Niebezpiecznie było również na drogach powiatu. Strażacy prowadzili działania przy pięciu wypadkach w transporcie drogowym. 10 grudnia około godziny 2 w nocy strażacy z Mikołajek zabezpieczali miejsce wypadku w którym samochód osobowy uderzył w słup oświetleniowy na ulicy Mrągowskiej. Również tego samego dnia około godziny 15 strażacy prowadzili działania po zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym na drodze nr 16 w okolicach Bagienic Małych.
11 grudnia strażacy interweniowali po uderzeniu samochodu osobowego w przydrożne drzewo na drodze 591 w okolicach Mrągowa. Na szczęście we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach zakończyło się tylko na stratach materialnych, nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Pierwszy atak zimy w tym roku przyczynił się do dwóch wypadków, jakie miały miejsce 13 grudnia. O godzinie 14.44 strażacy zostali poinformowani o zderzeniu samochodu dostawczego z autobusem kursowym linii Pisz – Olsztyn w okolicach miejscowości Zgon na drodze nr 58. Po przybyciu na miejsce okazało się, że samochód dostawczy, którym jechał tylko kierowca uderzył bokiem w przód autobusu, którym podróżowało 16 osób i kierowca. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca auta dostawczego i jedna z pasażerek autobusu, którzy zostali przewiezieni na dalszą obserwacje do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy oraz kierowali ruchem wahadłowym. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo , OSP Nawiady, Stare Kiełbonki, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia o godzinie 15.11 zastępy JRG Mrągowo, OSP Wierzbowo, Policja i Pogotowie wyjechały na drogę nr 16 w okolicach miejscowości Probark doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z terenowym. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce wypadku, a po zakończeniu czynności policyjnych usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Podróżujący pojazdami kierowcy nie odnieśli obrażeń.
mł. bryg. Jarosław Jakubik


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5