Archeolodzy i historycy na tropach tajemnic Warmii i Mazur - Zapraszamy na konferencję i wystawę w Ratuszu

2015-12-09 13:30:37 (ost. akt: 2015-12-09 13:35:08)

Autor zdjęcia: organizatorzy

W dniach 10-11 grudnia 2015 roku w Mrągowie odbędzie się druga edycja cyklu konferencyjno-wystawienniczego Dajna Modern Heritage. Podobnie jak w zeszłym roku, miejscem wydarzenia będzie dawny Ratusz Miejski w Mrągowie.
Tematem przewodnim tegorocznego spotkania pod nazwą „Odkryte na nowo – archeolodzy i historycy na tropach tajemnic Warmii i Mazur” jest prezentacja najnowszych wyników badań wykopaliskowych stanowisk archiwalnych oraz aktualnych opracowań źródeł archeologicznych i historycznych związanych z problematyką dawnych Prus Wschodnich. Organizatorami konferencji i wystawy są Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna, Burmistrz Miasta Mrągowo, Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Muzeum w Mrągowie. Głównym celem cyklu jest popularyzacja współczesnej archeologii i nauk jej towarzyszących oraz zainteresowanie problematyką regionalnego dziedzictwa kulturowego jak największego grona odbiorców. Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się w dniu 10.12 o godz. 11.00. Podczas dwudniowej sesji wyniki swoich najnowszych badań zaprezentują wybitni specjaliści z zakresu archeologii, historii, konserwacji, badań podwodnych, badań geofizycznych i metaloznawczych reprezentujący najważniejsze placówki zajmujące się dziedzictwem kulturowym Warmii i Mazur m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Muzeum Warmii i Mazur, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad będzie otwarcie o godz. 19.00 wystawy podsumowującej projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Alt Kossewen III - inwentaryzacja i opracowanie archiwalnego cmentarzyska z okresu wędrówek ludów".

Konferencja i wystawa mają charakter otwarty, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu.

Organizatorami konferencji i wystawy są Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna, Burmistrz Miasta Mragowo,Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Muzeum w Mrągowie.
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5