Święta na kredyt. O czym warto pamiętać?

2015-12-03 11:00:00(ost. akt: 2015-12-03 11:42:07)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Okres świąteczny co roku wprawia nas w szał zakupowy. Kupujemy nie tylko te rzeczy, które nam są potrzebne, ale i również inne dodatkowe, zbyteczne. Często kupujemy nieprzemyślane prezenty, zbyt dużo jedzenia, napełniamy w supermarketach wózki, by było na bogato, obficie.
Niestety wiele osób dotyka problem braku odpowiedniej ilości pieniędzy potrzebnych na zorganizowanie świąt. Część z nich stara się ograniczyć wydatki świąteczne do minimum. Inni chociaż w czasie świat chcą sobie odbić całoroczne oszczędzanie i zaciągają szybkie kredyty, które wpędzają ich w kłopoty finansowe.
Święta to żniwa dla banków oraz para banków, które rokrocznie starają się nas przekonać, że bez dodatkowego kredytu czy pożyczki święta nie będą udane.
Samo wydawanie pieniędzy jest przyjemne, jednak spłacanie zobowiązań, bywa bolesne. Zazwyczaj też zaciągamy kredyt większy, niż rzeczywiście jest nam potrzebny. Dlatego powinniśmy zawsze z dystansem podchodzić do przeróżnych ofert w okresie świątecznym. Krótkoterminowe kredyty i pożyczki okazjonalne, potrafią być gorszymi problemami, niż kredyty hipoteczne na długie lata.

Kredyt na święta – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, nigdy nie wierzmy w liczby, które biją nas po oczach na bilbordach oraz w reklamach telewizyjnych. Liczby te nigdy nie mają pokrycia z rzeczywistością. Kredyty na święta przegotowywane są w taki sposób, aby posiadały jak najwięcej kruczków, pisanych małym drukiem w umowach. Zwłaszcza przed świętami klienci biorą krótkoterminowe kredyty i pożyczki okazjonalne, jak świeże bułki z piekarni. Wielu z nich jeszcze nie wie, że poczyni w ten sposób krok w stronę kłopotów finansowych.
Przede wszystkim powinniśmy unikać ofert para banków oraz innych instytucji poza bankowych. To właśnie oni kuszą najbardziej. Wystarczy dowód osobisty i już można otrzymać nawet 5000 zł od ręki, bez weryfikacji dochodów. Oferty te obarczone są ogromnymi odsetkami i krótkim okresem kredytowania. Trzeba wiedzieć, że im mniej formalności, tym wyższe koszty pożyczki. Kredyt powinien być zawsze brany w banku, gdyż tylko tam możemy uzyskać ofertę, która nie zrobi z nas bankrutów.

Świąteczne oferty banków
Krótkoterminowe kredyty i pożyczki okazjonalne dostępne w bankach w okresie świątecznym, również mogą posiadać pewne ukryte koszta, takie jak warunek dodatkowego kupna ubezpieczenia kredytu, czy też opłaty za sporządzenie stosownej dokumentacji, o czym powinniśmy zostać poinformowani. Zawsze też o takie dodatkowe koszty powinniśmy pracownika banku spytać. Gdy już będziemy zdecydowani na jakąś ofertę, należy dokładnie zapoznać się z nią oraz ze wszystkimi zapisami umowy. Decydując się na konkretną kwotę zawsze należy pożyczyć tylko tyle ile potrzebujemy i ile będziemy w stanie oddać. Po takiej krótkiej analizie możemy podpisać umowę kredytową i bezpiecznie korzystać z przyznanych nam środków finansowych. Pamiętajmy, że kredytobiorca, bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Wzór wymaganego przez bank wniosku każdy zaciągający pożyczkę powinien otrzymać wraz z podpisaną umową.
Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5