Niespokojny tydzień w strażackich statystykach

2015-11-02 14:00:39 (ost. akt: 2015-11-02 14:10:11)

Autor zdjęcia: mł. ogn. Marcin Włodarczyk

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna odnotowała 11 zdarzeń. Strażacy gasili 3 pożary, w tym pożar wraku samochodu dostawczego w Szestnie, pożar śmieci w Mrągowie oraz pożar instalacji sanitarnej z PCV znajdującej się w przewodzie technicznym komina budynku wielorodzinnego.
Strażacy uczestniczyli w usuwaniu 8 miejscowych zagrożeń. Ze względu na panującą suszę dowozili 4 razy wodę do studni na terenie gminy Mrągowo. Nie obyło się również bez zdarzeń na drogach.

26 października strażacy zostali poinformowani o plamie substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 16 na odcinku pomiędzy Mrągowem, a Mikołajkami. Rozpoczęli jej usuwanie i poprosili GDDKiA o zadysponowanie na miejsce piaskarki.

Około godziny 9 strażacy otrzymali informacje, że w okolicach Baranowa samochód terenowy wpadł na barierki energochłonne i zawisł na nich. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odcięli przy pomocy piły do stali fragment barierki umożliwiając usunięcie samochodu blokującego jeden pas jezdni. Tego samego dnia około godziny 12 strażacy zostali wysłani do wypadku na drodze krajowej nr 59 w okolicach Piecek. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy ciągnący przyczepkę z deskami wpadł do rowu i dachował. Na szczęście osoby jadące pojazdem nie doznały obrażeń.

30 października 2 zastępy z JRG Mrągowo brały udział w likwidacji skutków uderzenia dwóch samochodów osobowych w barierki energochłonne na zachodniej obwodnicy Mrągowa. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uprzątnęli drogę z pozostałości powypadkowych.

Spokojnie przebiegał ostatni świąteczny weekend. Mimo zwiększonego ruchu na drogach strażacy nie uczestniczyli w żadnej akcji ratowniczej.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 18 zastępów straży pożarnych w składzie 59 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5