Pierwsze podsumowanie policyjnej Akcji Znicz 2015

2015-11-01 16:03:39 (ost. akt: 2015-11-01 16:23:36)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP w radomiu

Od piątkowego popołudnia na drogach regionu doszło do 8 wypadków, 9 osób zostało rannych i co najważniejsze nikt nie zginął. Pierwsze dwa dni działa „Znicz” były bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku.
Od piątku (30 października) do poniedziałku (2 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomagają wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Kierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe, pomagają, informują, dbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Pierwsze dni policyjnych działań wskazują, że na drogach regionu było bezpieczniej niż rok temu. Mniej wypadków, mniej osób rannych i mniej nietrzeźwych kierujących. Przed nami jeszcze dzień powrotów. W tym czasie prosimy kierowców o zwiększoną uwagę, koncentrację, ostrożność oraz rozsądek .

Piątek - coraz większy ruch na drogach województwa

Po południu rozpoczęły się policyjne działania „Znicz 2015”. Na drogach województwa ruch narastał z godziny na godzinę. Mimo większego niż zazwyczaj natężenia ruchu było bezpiecznie. Policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne, nikt nie zginął. Funkcjonariusze wzywani byli do 64 kolizji. Na drogach regionu ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W Działdowie na ulicy Olsztyńskiej 23-latek kierujący vw passatem dojeżdżając do ronda nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go peugeota. 44-letnia pasażerka peugeota z bólem głowy została przewieziona do szpitala.

W Nowej Wsi Wielkiej w gminie Lidzbark Warm. kierująca nissanem almerą z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu , a następnie uderzyła w drzewo. 32-latka z urazem kręgosłupa i głowy trafiła do szpitala.

Sobota – kolejny spokojny dzień

Sobota na drogach naszego województwa także upłynęła spokojnie. Ruch odbywał się płynnie. Odnotowano 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Policjanci wzywani byli na miejsce 51 kolizji drogowych. Wyeliminowali także 8 nietrzeźwych kierujących.

W miejscowości Leśniewo w powiecie kętrzyńskim kierująca mitsubishi straciła panowanie nad autem i wpadła do przydrożnego rowu. 21-latka z urazem głowy trafiła do szpitala. Była trzeźwa.

Swoją podróż w przydrożnym rowie zakończyła także 38-latka kierująca vw golfem. Kobieta na trasie Linowo – Dźwierzuty nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wpadła w poślizg. Jej dwie pasażerki trafiły do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Po godzinie 20.00 na ulicy Mrongowiusza w Mrągowie doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyła piesza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 20-letni kierowca mercedesa na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem. Po czym zjechał na chodnik po prawej stronie jezdni i potrącił prawidłowo idącą chodnikiem kobietę. 59-latka ze złamaniami nogi i ręki została przewieziona do mrągowskiego szpitala.

Jak ustalili policjanci, zarówno kierowca samochodu, jak i piesza byli trzeźwi.

Tego wieczora policjanci zatrzymali 20-letniemu kierowcy prawo jazdy, które miał od 2 lat.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia drogowego, które miało miejsce około godziny 22.50 na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Teatralnej w Elblągu. 54-letni pasażer taksówki chwilę wcześniej wsiadając do niej miał zamiar bezpiecznie dojechać do celu. Niedługo później wychodził z przewróconego vw sharana. Na wspomnianym skrzyżowaniu z taksówką zderzył się 26-letni kierowca vw golfa. Mężczyzna jechał ul. Nowowiejską w kierunku Teatralnej i nie ustąpił pierwszeństwa taksówce jadącej ul. 12-Lutego. W wyniku zderzenia vw sharan przewrócił się. Uczestnicy zdarzenia mieli zapięte pasy bezpieczeństwa i to uchroniło ich od poważnych obrażeń. 54-letni pasażer taksówki doznał ogólnych potłuczeń a kierujący taksówką 56-latek potłuczeń i skaleczenia dłoni. Policjanci zbadali kierujących alkotestem – obaj byli trzeźwi.

Niedziela. Policjanci gotowi, by nieść pomoc

W rejonach cmentarzy w całym regionie przybywa osób, które chcą uczcić pamięć swoich najbliższych. Setki policjantów na bieżąco monitoruje, co dzieje się na drogach naszego województwa. Ruch odbywa się płynnie. W rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba funkcjonariusze drogówki będą ręcznie kierowali ruchem.

Wiele osób po południu wyruszy w drogę do domu. Kierowcy muszą pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Jesienna aura bywa kapryśna i nie zawsze sprzyja kierowcom. Do każdej podróży trzeba się odpowiednio przygotować. Wypoczęty kierowca jest zdecydowanie bardziej skoncentrowany na tym, co dzieje się wokół niego. W najbliższych godzinach, to właśnie koncentracja, zwracanie uwagi na innych użytkowników ruchu oraz stosowanie się do przepisów mają największy wpływ na sytuację w ruchu drogowym.
mk/in
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5