Niespokojny tydzień w strażackich statystykach

2015-10-19 12:34:58 (ost. akt: 2015-10-19 12:39:05)

Autor zdjęcia: mł. asp. Sebastian Miciński

W tygodniu od 12 do 18 października na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna odnotowała 18 zdarzeń.
Strażacy gasili 9 pożarów w tym 3 pożary śmieci w hali magazynowej i wnętrza opuszczonej budki dróżnika w Mrągowie, 4 pożary trzciny i trawy na nieużytkach w Chostce, Marcinkowie i Grabowie. Zanotowano również 2 pożary sadzy w przewodach kominowych budynku wielorodzinnego w Mikołajkach oraz jednorodzinnego w Jędrychowie.

Strażacy uczestniczyli również w działaniach przy 8 miejscowych zagrożeniach. Dwa razy pomagali w działaniach Zespołom Ratownictwa Medycznego i Policji. Dostarczali wodę do studni na terenie gminy Mrągowo, zabezpieczali do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego pochylone drzewo oparte na linii energetycznej w Krutyni. Zabezpieczali i oświetlali miejsce po uderzeniu samochodu osobowego w drzewo w miejscowości Dobry Lasek

17 października dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej dostał informację o wycieku paliwa ze zbiornika samochodu na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na skutek kolizji doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w samochodzie osobowym. Drugiego pojazdu nie było na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator i zakręcili zawór zbiornika gazu LPG. Pod uszkodzony zbiornik podłożono naczynie do którego zbierano wyciekające paliwo. Po opróżnieniu zbiornika dokonano neutralizacji rozlewiska benzyny.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 18 zastępów straży pożarnych w składzie 71 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Al.Kaida #1839070 | 164.126.*.* 20 paź 2015 07:55

    Nie wiem czemu ale mam naprawdę Wielki szacunek do Naszych strażaków pomagają fizycznie praktycznie są zawsze pierwsi na miejscu niezależnie czy to akcja na drodze wodzie czy budynku. Policja czy Pogotowie powinni brać z nich przykład. Posiadają wiedzę z ratowania życia kierowania ruchem i można wymieniać bez końca. Jestem pełen podziwu i oby tak dalej ... nie powinni jednak strajkowac place powinni mieć wystarczające i adekwatne do ryzyka i pracy a więc wyższe. Niemniej mimo nie dofinansowania zarówno PSP jak i plac dla mnie są wzorem do naśladowania. Wszystkim Strazakom wszystkiego Najlepszego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5