Niespokojny tydzień mrągowskich strażaków

2015-09-14 15:10:15 (ost. akt: 2015-09-14 15:28:20)

Autor zdjęcia: kpt. Mariusz Kozakiewicz

W drugim tygodniu września straż pożarna odnotowała 9 zdarzeń na terenie powiatu mrągowskiego. Strażacy gasili pożar dachu i poddasza pustostanu przy ul. Traugutta, interweniowali przy plamie oleju na ul. Olsztyńskiej, powalonym drzewie w Dobrym Lasku, dachowaniu samochodu osobowego w Nawiadach oraz kota przyciśniętego osłoną silnika samochodu do ulicy w Mrągowie.
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 10 września. O godzinie 21.40 straż została poinformowana o plamie oleju na ulicy Olsztyńskiej. Po przybycie na miejsce stwierdzono, że olejem napędowym zalane są 2 pasy ulicy Olsztyńska od wyjazdu ze stacji paliw wraz z rondem oraz jeden pas obwodnicy Mrągowa w kierunku Giżycka na długości około 2 km. Strażacy zablokowali ruch wjazdowy i wyjazdowy z Mrągowa. Ustalono, że wyciek spowodował samochód ciężarowy, który ma uszkodzony zbiornik paliwowy. Wyciekło z niego około 350 litrów oleju napędowego i znajduje się on w okolicach mleczarni. Prowizorycznie zabezpieczono uszkodzony zbiornik, a następnie przy pomocy specjalistycznej pompy odpompowano około 400 litrów oleju napędowego. Rozlewisko zabezpieczono przy pomocy piany gaśniczej.

W tym samym czasie inne zastępy prowadziły działania na ulicy Olsztyńskiej i rondzie dróg krajowych 16 i 59. Strażacy przy pomocy sorbentu zabezpieczali i usuwali rozlane paliwo, co umożliwiło uruchomienie ruchu pojazdów w kierunku Olsztyna, Mikołajek oraz przez miasto do Giżycka. Natomiast ruch na obwodnicy w kierunku Giżycka nie został dopuszczony ze względu na konieczność usunięcia śliskości na jezdni. Na miejsce zadysponowano piaskarkę i pracowników GDDKiA. W trwających prawie 6 godzin działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 20 zastępów straży pożarnych w składzie 73 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5