Trzy pożary w pierwszym tygodniu września

2015-09-07 12:20:49 (ost. akt: 2015-09-07 12:32:51)

Autor zdjęcia: kpt. Mariusz Kozakiewicz, mł. kpt. Dariusz Reszka

W ostatnim tygodniu, od 31 sierpnia do 6 września, na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna odnotowała 8 zdarzeń. Strażacy gasili trzy pożary. Pożar śmieci w Pieckach, automatu do gier w Mikołajkach oraz drewnianej stodoły w Użrankach.
W Użrankach w wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek, a w nim baloty siana, zboże oraz maszyny rolnicze. Przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne.

Strażacy prowadzili również działania przy 4 miejscowych zagrożeniach. Usuwali skutki zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze nr 59 w okolicach Wierzbowa, gniazdo szerszeni w szkole podstawowej w Olszewie oraz złamany konar drzewa w Mrągowie.

6 września o godzinie 23.26 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie został poinformowany o wycieku gazu LPG ze zbiornika podziemnego na stacji benzynowej w Mikołajkach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że gaz wydobywa się z uszkodzonego manometru. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy sprzętu pomiarowego wyznaczyli bezpieczną strefę. Następnie przy pomocy kleju i taśmy zabezpieczono wstępnie uszkodzony element powodując zminimalizowanie wycieku. Na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Olsztynie, której strażacy przy pomocy specjalnej pasty uszczelniającej, taśmy i zacisków zabezpieczyli uszkodzony element do czasu przybycia na miejsce serwisanta w celu wymiany uszkodzonego manometru.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyły 22 zastępy straży pożarnych w składzie 91 strażaków.

mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5