Niezwykły koncert zakończył 21. Festiwal Kultury Kresowej

2015-08-10 09:57:38(ost. akt: 2015-08-10 11:54:43)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Niecodzienny spektakl przedstawiony na deskach Amfiteatru nad jeziorem Czos w niebywały sposób przedstawił wszystkim zebranym kulturę i tradycję Warmii, Mazur oraz Kurpiów. Nieprzeciętne aranżacje muzyczne w połączeniu z wokalem Oli Turkiewicz, Adama Struga i Justyny Czerwińskiej oraz narracją Wojciecha Malajkata wprowadziły publiczność w wyjątkowy nastrój. Projekt Arboretum zamknął obchody 21. Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.
Lepsze zakończenie 21. Festiwalu Kultury Kresowej trudno sobie wyobrazić. Fantastyczny spektakl w sposób szczególny uświetnił obchody imprezy. Wszyscy zebrani mięli szansę poznać opowieści i zwyczaje ludowe Warmii, Mazur oraz Kurpiów, w większości od dawna zapomnianych. Prozatorsko-baśniową narrację przedstawienia prowadził Wojciech Malajkat, a całość została spięta kompozycjami muzycznymi wykonanymi na gitarze, instrumentach klawiszowych, skrzypcach, akordeonie, flecie, basie, kontrabasie, perkusji oraz innych instrumentach perkusyjnych. Śpiewali Ola Turkiewicz, Adam Strug oraz Justyna Czerwińska. Ludowe nuty wkomponowano w hybrydowe aranżacje, sięgające po współczesne środki wyrazu m.in jazz, etno, rok alternatywny i progresywny, poezję śpiewaną, muzykę elektroniczną oraz klasyczną.

Wszystkie te elementy złożyły się na fantastyczne przedstawienie, które oczarowało zgromadzoną publiczność. 21. Festiwal Kultury Kresowej dobiegł końca. Został zamknięty w nieprzeciętny sposób, który na długo zapadnie w pamięć publiczności.
MP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wamp #1791733 | 83.14.*.* 10 sie 2015 12:53

    Nie za dużo tego kresowego na stronie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5