Tak w sobotę bawiliśmy się na Pikniku Country w Mrągowie

2015-07-26 07:31:36(ost. akt: 2015-07-26 15:28:11)
na zdjęciu: Droga na Ostrołękę

na zdjęciu: Droga na Ostrołękę

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

W sobotę w Mrągowie działo się naprawdę wiele. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była zapewne Rosanne Cash, ale również pogoda - wszyscy bowiem spoglądali z nadzieją w niebo, że aura wytrzyma, ulewy nie będzie. Prognozy jednak się sprawdziły. Mimo to niektórym deszcz nie przeszkodził, bawili się super!
W Nikutowie, gdzie ma miejsce Piknik Country na Wojskowo, była możliwość, by obejrzeć ekspozycję 50 pojazdów wojskowych, w tym nowy nabytek muzeum T-72, również przejechać się czołgiem, transporterem opancerzonym lub amfibią PTSM - z czego wielu skorzystało. Braliśmy również udział w pokazie niszczenia samochodów przez czołg T55. Była grochówka, również możliwość zakupu pamiątek na straganach rozstawionych tuż obok.
Do Nikutowa Stowarzyszenie Szwadron zaprasza również dzisiaj!

Kolejne koncerty usłyszeliśmy również w amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej. Występy rozpoczęła Orkiestra Dęta Mrongovia, następnie CashFlow, sam prowadzący Wojciech Dudkowski ze swoim zespołem Droga na Ostrołękę i inni..., czy koncert z racji warunków pogodowych zakończył się jak przewidzieli organizatorzy, czy było inaczej..., niestety nie wiemy, ponieważ przenieśliśmy się do dużego Amfiteatru, by tam uczestniczyć w odsłonięciu kolejnych podpisów gwiazd muzyki country, jak również zrobić zdjęcia i zdać Państwu relację z samego koncertu.

Swoje pamiątkowe podpisy odsłonili tym razem legendy Pikniku Country: Tomasz Szwed i Cezary Makiewicz. Było i uroczyście i sentymentalnie. Cezary Makiewicz wspominał czasy, gdy przyjeżdżał do Mrągowa jako młody chłopak, by posłuchać m. in. Tomasza Szweda. Opowiadał jak to koncert oglądał z łodzi, z jeziora, spał na polu namiotowym... O tym jak napisał "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", o emocjach jakie odczuwał, gdy piosenka zyskała popularność i stała się swego rodzaju hymnem. Panowie zaśpiewali wspólnie, było i kameralnie, i bardzo miło. Amerykańska gwiazda muzyki country, Rosanne Cash- odsłoniła swój autograf tuż przed koncertem.

Piknik Country&Folk z racji deszczu i silnego wiatru rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Wydarzenie poprowadził, oczywiście boso - Wojciech Cejrowski. Wystąpili: Whiskey River – Gościnnie Julian Summers (CA), Jo & Lazy Fellow, Aly Cook (NZ), Andrzej Trojak Band, Powergrass, Wheels Of Steel i gościnnie Reggie Witten. Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu była tegoroczna laureatka 3. nagród Grammy, najstarsza córka Johnny Casha -Rosanne Cash z USA, która zaśpiewała i zagrała wraz z mężem. Z racji pogody Amfiteatr niestety nie wypełnił się po brzegi. Ci którzy przyszli, bawili się jednak całkiem dobrze. Kolorowe parasole falowały w rytm melodii. Podczas koncertu wylosowano również osobę która, spośród tych, którzy wykupili bilety i byli obecni podczas koncertu, wygrała motocykl. Kolejny motocykl do wygrania już dzisiaj!

Niebawem dorzucimy zdjęcia z wieczornego koncertu w Amfiteatrze nad jeziorem Czos.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia Pikniku. Szczegółowy program znajdziecie pod adresem: http://piknik.mragowo.wm.pl/


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna TurowskaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anna #1783778 | 89.76.*.* 27 lip 2015 12:36

    Prosimy o resztę zdjęc ! Szczególnie z sobotniego koncertu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Armin #1783545 | 89.229.*.* 26 lip 2015 22:43

    Prośba - zmieńcie aparat albo fotografa....

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5