Pożar, osy, wypadki drogowe - interwencje straży pożarnej

2015-07-20 13:54:55(ost. akt: 2015-07-20 14:22:46)

Autor zdjęcia: st. sekc. Grzegorz Ostaszewski

W ostatnim tygodniu (13-19 lipca) na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna odnotowała 12 zdarzeń. Strażacy interweniowali m.in przy pożarze w Wierzbowie, wpadkach drogowych, powalonych drzewach.
W Wierzbowie straż pożarna ugasiła pożar trawy na nieużytkach. Ponadto odnotowaliśmy 10 miejscowych zagrożeń. Strażacy między innymi zdejmowali wycieńczonego bociana z gniazda w Mikołajkach, usuwali kokon os z deptaka w Mrągowie oraz plamę oleju z jezdni w Pieckach, a także 2 powalone drzewa w Mikołajkach i Rybnie.

Strażacy byli wzywani 2 razy do działań przy wypadkach drogowych. 16 lipca przed godzina 16. doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na zachodniej obwodnicy miasta. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, uszkodzeniu uległy tylko pojazdy. Strażacy usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i uszkodzony znak drogowy.

18 lipca o godzinie 00.37 strażacy zostali wezwani do wypadku drogowego na drodze nr 59, 4 km od Mrągowa w kierunku Piecek. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód dostawczy Renault Master leży na boku w przydrożnym rowie. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, odłączyli akumulator i zabezpieczyli pojazd. Przyczyną wypadku według kierowcy było wbiegnięcie jelenia na drogę.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnych w składzie 61 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. casyan #1779562 | 31.61.*.* 20 lip 2015 19:08

    Szkoda że nikt nie opisał jak to sobie BOR-owiki poczynały w Pieckach Skodą Superb rozbijając kilka aut brawurową jazdą wioząc jakiegoś generała.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5