Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

2015-04-07 09:04:42 (ost. akt: 2015-04-07 10:13:01)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Mrągowska policja podsumowała długi, świąteczny weekend. Sprawdź, czy był spokojny.
W Mrągowie w ramach działań świątecznych skontrolowano 65 pojazdów. Wszyscy kierowcy zostali zbadani na zawartość alkoholu w organizmie, niestety 2 mężczyzn wyruszyło w drogę w stanie nietrzeźwości, a 1 w stanie po użyciu alkoholu.

Realizując działania policjanci nałożyli 52 mandaty na kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w tym 36 za przekroczenie przez nich prędkości. Jednego kierowcę ukarali za niestosowanie pasów i fotelików w podczas jazdy. Przed sądem ze swojego zachowania tłumaczyć się będzie 4 kierowców. W tych dniach również 6 pieszych naruszyło przepisy ruchu drogowego. W czasie działań funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu mrągowskiego miał miejsce jeden wypadek drogowy i sześć kolizji drogowych. W piątek tuż przed godziną 13.00 na trasie Mrągowo – Piecki kierujący osobowym peugotem zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Zobacz artykuł na ten temat. W wyniku zderzenia dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca wraz z pasażerką trafili do miejscowego szpitala. Teraz miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W piątek tuż przed godziną 21.00 na ulicy Okulickiego w Mrągowie kierujący osobową mazdą zderzył się z kierującym fordem i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później ten sam kierowca na tej samej ulicy zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującą golfem. Jak ustalili policjanci, 53-letni kierowca mazdy dokonał nieprawidłowych manewrów ponieważ był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tego dnia stracił prawo jazdy kategorii ABCE. Teraz będzie odpowiadał z kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie dwóch kolizji. Według kodeksu karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Taka sama kara grozi 36-letniemu mężczyźnie. On również zdecydował się wsiąść za kółko mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Mrągowscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na krajowej 16 w miejscowości Probark, około godziny 17.00 w sobotę. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca vw polo miał ponad 3,5 promila alkoholu. Mało tego mężczyzna prowadził mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

KWP Olsztyn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5