Zwykły wandalizm, czy brudna kampania wyborcza?

2014-10-27 10:39:49 (ost. akt: 2014-10-27 11:03:47)

Autor zdjęcia: Andrzej Zając/Paweł Krasowski

Niektóre osoby nie wytrzymują przedwyborczego napięcia. Tak przynajmniej uważają dwaj kandydaci z Mrągowa, których niedawno dotknęły "chuligańsko-wyborcze wybryki". Jednemu z nich poprzebijano opony w samochodzie, a drugiemu oblano czarną substancją wyborczy baner.
- Niestety jako pierwszy (i oby jedyny) radny doświadczyłem „uroków” kampanii wyborczej - napisał w liście do naszej redakcji Andrzej Zając, który w najbliższych wyborach będzie ubiegał się o mandat radnego miasta. - Otóż kilka dni temu nieznany sprawca ostrym narzędziem przebił mi cztery opony w samochodzie stojącym na osiedlowym parkingu. Oburzenie mieszkańców osiedla Brzozowego jest duże. Nie pamiętają aby coś takiego wydarzyło się tutaj od 35 lat! Zastanawiając się nad przyczynami takiej niechęci do mojej osoby, zostaje mi tylko myśl o mojej działalności partyjnej. Działając w Radzie Miejskiej jako radny SLD, wspólnie z kolegami staramy się wykonywać nasz mandat jako powinność wobec wyborców i mieszkańców miasta. Stąd wiele inicjatyw, które nie wszystkim mogą się podobać, ale według nas są pożyteczne. Ponieważ taki przypadek wydarzył się już drugi raz w ciągu trzech miesięcy, cała sprawa wygląda podejrzanie. Obydwa przypadki zostały zgłoszone na policję. Myślę, że wcześniej czy później sprawa się wyjaśni, ale przyznacie Państwo, że tego typu postępowanie jest wyjątkowo drańskie.

Brutalnego aktu wandalizmu doświadczył także obecny radny rady miejskiej i kandydat na burmistrza - Waldemar Cybul. W nocy z niedzieli na poniedziałek (26-27 października) ktoś oblał jego baner wyborczy czarną substancją.
- To już drugi tego typu "wybryk" - mówi Waldemar Cybul. - Wcześniej zniszczono baner komitetu, z którego startuję. Czy tak powinna wyglądać kampania wyborcza? Czy to sprawa polityczna, czy też po prostu bezmyślny wandalizm? Mam nadzieję, że niektóre osoby opamiętają się i zaczną grać fair-play.

Paweł Krasowski



Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abc #1557034 | 77.114.*.* 18 lis 2014 19:41

  Na pewno jeśli 70-latkowie będą zasiadać na stołku burmistrza to młodzi będą mieli dobry start, zwłaszcza gdy chodzi o wysłanie dzieci do szkół, którymi ta Pani zarządza. Porażka my siedzieliśmy w tych ławkach co teraz nasze dzieci. Jak wyglądają, a od kiedy przeprowadza się remonty w roku szkolnym? Tego nikt nie widzi. Zamiast remontować to co już istnieje, wymyśla się Mrongovile i posągi kamienne które kosztują nie mało, a idą z funduszy. Ludzie zachwycają się co to ona nie zrobiła, a tak naprawdę to nie wiem czym chyba tym że w dni Mrągowa była cisza i pustki, a w Mikołajkach nie szło przejść tyle ludzi tam się przewinęło a z nimi i kasa. W sam raz dla elity 70+, więc nie dziwne że młodzi uciekają z miasta za granicę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Obserwator #1531738 | 89.229.*.* 3 lis 2014 19:05

  Panowie z MIS-U to chyba wybory pomylili z konkursem piękności, tak się wszedzie prezentują a zwłaszcza ten okraglutki Cybulek. Zapomnieli chyba ze to wybory samorządowe a nie show gdzie wszyscy są piekni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Szalotka #1530763 | 85.222.*.* 2 lis 2014 20:27

  Oj, C-Boolaq...

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Czas na zmiany!!! #1530758 | 89.229.*.* 2 lis 2014 20:23

  Wiekszośc mieszkańców jak widać ma dosyć tych panów z MIS-u, którzy niczym sie nie wykazali ani dla miasta , ani dla powiatu. Nic dziwnego ze zniszczyli im wczesniej baner. Mragowo potrzebuje zmian i nowych ludzi, a nie starych wyjadaczy i cwaniaków. Cybule i spólka weźcie się do pracy a nie liczycie na " lekkie" pieniązki z urzedowej kasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wyborca #1529812 | 89.229.*.* 1 lis 2014 22:11

   Mało bystry ten Cybul. Gdyby był bardziej inteligentny to by wiedział, ze w Mrągowie nie jest mile widziany , a juz na pewno nie na stołku włodarza miasta. Nam potrzeba ludzi inteligentnych , operatywnych i przede wszystkim uczciwych. Wtedy Mragowo bedzie się rozwijało i bedzie miastem ludzi młodych a nie miastem starców!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5