Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2024-06-24 16:19:49(ost. akt: 2024-06-24 16:59:06)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Weekend na drogach powiatu mrągowskiego można uznać za bezpieczny. Policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji drogowych. Optymistyczny jest fakt, że funkcjonariusze nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierującego.
W sobotę, 22 czerwca po godz. 9:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Sorkwitach. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 44-letnia kierująca volkswagenem, jadąc z pasażerem, na łuku drogi w prawo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzyła w betonowe bariery ochronne oraz znak drogowy. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikomu nic się nie stało, a nieostrożna kierująca została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł.

Tego samego dnia po godz. 18:00 w miejscowości Zalec (gm. Mrągowo) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem busa, którym jechało 9 osób. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 34-letni kierujący busem marki Opel, przewożąc sześcioro dzieci w wieku od 0- 8 lat oraz dwoje dorosłych, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Okazało się, że wszystkie osoby to członkowie rodziny. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a kierujący był trzeźwy. Za brak ostrożności został ukarany mandatem w wysokości 1020 zł.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5