Wypadek na krajowej „szesnastce”

2024-05-13 18:22:14(ost. akt: 2024-05-13 18:36:51)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Nikt nie wsiada do samochodu z założeniem, że będzie brał udział w wypadku drogowym, ale trzeba być przygotowanym na każdą sytuację. Wielu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby kierujący byli bardziej ostrożni i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Ostrożności zabrakło 60-letniemu mieszkańcowi Mrągowa, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi, co doprowadziło do wypadku.
Do zdarzenia doszło w piątek, 10 maja o godz. 13:00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Nowe Bagienice. Na stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Niezwłocznie skierował tam funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Z ustaleń policjantów wynika, że 60-letni kierujący hyundaiem nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego włączenia się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi, którym jechał 25-letni kierujący z pasażerką. Na skutek zderzenia pojazdów 28-letnia pasażerka z urazem głowy została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono, że doznała obrażeń powodujących rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni. Obaj kierujący trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają i ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5