Podsumowanie "majówki" na drogach powiatu mrągowskiego

2024-05-09 15:23:57(ost. akt: 2024-05-09 15:45:37)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W długi majowy weekend pogoda dopisała, wobec czego na terenie powiatu mrągowskiego mogliśmy zaobserwować bardzo duży napływ turystów z całej Polski. Policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego oraz 5 niegroźnych kolizji. Bardzo cieszy fakt, że żaden kierowca nie zdecydował się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu. Jedyne co można zarzucić kierującym to "ciężką nogę", co spowodowało nałożenie przez policjantów za to wykroczenie 104 mandatów karnych.
Jak co roku policjanci w długi majowy weekend zwracali szczególną uwagę m.in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości, to czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Stanowczo reagowali na wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym, także te popełniane przez pieszych oraz kierowców jednośladów. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drogach regionu.

W trakcie minionego majowego weekendu policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego oraz 5 kolizji. Zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów i dokonali kontroli 169 pojazdów. Nałożyli 116 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 104 z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości.

W czwartek, 2 maja, w miejscowości Tałty (gm. Mikołajki) doszło do wypadku drogowego z udziałem 14-letniego rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 14-letni chłopiec, mieszkaniec powiatu mrągowskiego jadąc rowerem, wyjechał z posesji bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen, którym kierował 58-letni mieszkaniec Lublina. 14-latek z podejrzeniem urazu nogi został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń powodujących rozstrój zdrowia powyżej 7 dni. Policjanci wyjaśniają i ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Po godz. 11:00 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że 74-latek wsiadł na rower, mimo że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ta wycieczka jednośladem będzie go kosztować 2500 zł, ponieważ taki mandat karny nałożyli na niego policjanci.

W piątek, 3 maja, po godz. 9:00 w miejscowości Kozarek Wielki (gm. Sorkwity) mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 54-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się wsiąść na rower, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przerwali jego podróż jednośladem, rower przekazali osobie przez niego wskazanej, natomiast sam 54-latek zgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia przed godz. 16:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Zełwągi (gm. Mikołajki). Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 30-letni kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu jeep. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

W sobotę, 4 maja, po godz. 16:30 mrągowscy policjanci ruchu drogowego sprawdzili prędkość, jaką poruszał się pojazd skoda przez miejscowość Dobry Lasek (gm. Piecki). Okazało się, że 67-latek jechał 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Natomiast za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali również kierującemu prawo jazdy.

Źródło: KPP Margowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5