WARTO OBEJRZEĆ: "Wonka"

2024-04-28 10:00:00(ost. akt: 2024-04-28 12:58:14)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

Film "Wonka" z 2023 roku to prequel do klasycznej historii "Charlie i fabryka czekolady", który opowiada o młodych latach ekscentrycznego czekoladnika Willy'ego Wonki.
Reżyserem filmu jest Paul King, a w rolę główną wciela się Timothée Chalamet. Opowieść zaczyna się, gdy młody Wonka mieszka w biednej dzielnicy wielkiego miasta, gdzie marzy o stworzeniu najcudowniejszej na świecie czekolady. Z pomocą tajemniczej mapy, rozpoczyna podróż do legendarnego, ale zaginionego lądu kakaowców. W podróży towarzyszą mu przyjaciel Noodle i grupa niezwykłych kompanów. Przemierzając egzotyczne miejsca i stawiając czoło wielu wyzwaniom, Wonka uczy się tajników swojego rzemiosła oraz odkrywa prawdziwą moc przyjaźni i determinacji.

Uwagę przyciąga Timothée Chalamet swoją kreacją Wonki, prezentując mieszankę naiwności i przebiegłości. Film łączy elementy musicalu z dynamicznymi scenami akcji i bogatą, kolorową scenografią, tworząc obraz pełen magii i czaru. Produkcja stoi na wysokim poziomie, zapewniając zarówno wizualne jak i muzyczne doznania. Wizualnie "Wonka" jest zachwycający, z efektami specjalnymi, które, choć czasami mogą wydawać się nieco chaotyczne, pasują do ogólnego tonu i atmosfery filmu.

"Wonka" to film, który z pewnością warto zobaczyć, przypadnie do gustu zwłaszcza fanom wcześniejszych adaptacji i miłośnikom musicali. Timothée Chalamet sprawia, że film jest magiczny i pełen czaru.

Film dostępny jest w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Agnieszka Piątkowska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5