Protest rolników w powiecie mrągowskim. Są utrudnienia w ruchu

2024-03-20 09:51:03(ost. akt: 2024-03-20 10:12:19)

Autor zdjęcia: Informacje z Mrągowa i okolic / źródło: KPP Mrągowo

Do godz. 19.00 na trasie Mrągowo - Sorkwity potrwa protest rolników.
Rozpoczął się Ogólnopolski Strajk Generalny. Rolnicy zapowiedzieli protesty w całej Polsce. Kierowcy muszą się liczyć z blokadami dróg i utrudnieniami.

Do godz. 19:00 w Sorkwitach protest będzie polegał na stacjonarnym blokowaniu drogi krajowej nr 16 w okolicy Urzędu Gminy. - W godzinach 10:00- 15:00 działania protestacyjne mają się rozpocząć w Marcinkowie, skąd uczestnicy ruszą w kierunku ronda w Mrągowie, gdzie nastąpi zawrócenie pojazdów i kontynuowanie przejazdu drogą krajową nr 16 do miejscowości Nowe Bagienice w okolice stacji paliw. Protest będzie polegał na wielokrotnym i powolnym przejeździe ciągników rolniczych - informuje mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Policja zaleca wybór tras alternatywnych:

1. Samochody osobowe i ciężarowe:

- z węzła Borki w kierunku Rozóg przez Rybno-Grabowo-Mrągowo
- z ul. Olsztyńskiej w Mrągowie w kierunku Szczytna przez Grabowo- Rybno-Rozogi-węzeł Borki

2. Wyłącznie samochody osobowe:

- z ul. Olsztyńskiej w Mrągowie przez Zyndaki-Choszczewo-Sorkwity

- Nad bezpieczeństwem przejazdu oraz płynnością ruchu będą czuwać funkcjonariusze Policji. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb. Zachęcamy również do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Policjanci mają wiedzę na temat działań, pozostają w kontakcie z ich organizatorami i będą czuwać nad tym, by nie spowodowały one zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podkreśl rzeczniczka mrągowskiej komendy.

W całym kraju zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. Protest ma trwać od godz. 7 do 19.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5