Cudowny świat symfonii nut i dźwięków. Michał Wojtusik zaśpiewał dla pań

2024-03-17 16:00:00(ost. akt: 2024-03-17 09:34:40)

Autor zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

„Magiczny...”, „cudowny...”, „wspaniały...”, „klimatyczny...”- takie recenzje można było usłyszeć po zakończonym koncercie Michała Wojtusika pt: „Zawróć mi w głowie” zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet przez Centrum Kultury „Kłobuk” i Mikołajski Klub Poezji.
Był to koncert w formie recitalu z fortepianem, na którym artysta wykonał przede wszystkim piosenki swojego autorstwa, dwie Grzegorza Turnaua oraz dwie kompozycje do wierszy członkini Mikołajskiego Klubu Poezji - Krystyny Ewy Głodek: „Equilibrio” i „Kto zrozumie poetę?”.

Pan Michał Wojtusik z zamiłowania jest wokalistą, poetą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym, a zawodowo nauczycielem języka polskiego i dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - największej szkoły średniej na północnym Mazowszu. Pochodzi z Ciechanowa, ale pół swojego życia spędził w Krakowie i tenże klimat dominuje w jego muzyce. Zdobył 12 nagród na konkursach i festiwalach - głównie poezji śpiewanej. Wykonuje utwory do własnych tekstów, ale również komponuje muzykę i śpiewa wiersze innych poetów (Leopolda Staffa, Juliana Tuwima czy Aleksandry Bacińskiej). Odnajduje się też w repertuarze Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy czy Zbigniewa Wodeckiego.

Na ponad godzinę słuchacze zostali zabrani w cudowny świat symfonii nut i dźwięków, które wywołały u nich mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Przepiękna muzyka i wspaniałe wykonanie oraz ciekawe i zabawne komentarze wokalisty, wprowadziły publiczność w magiczny klimat i świetny nastrój.

Gorące przyjęcie oraz gromkie brawa na zakończenie koncertu niech będą zaproszeniem dla pana Michała Wojtusika oraz dla innych równie znakomitych artystów do odwiedzenia Mikołajek i występów na deskach sali widowiskowej w Centrum Kultury „Kłobuk”.

Katarzyna Włodarska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5