Walentynkowe i urodzinowe spotkanie mikołajskich poetów

2024-03-04 08:00:00(ost. akt: 2024-03-04 09:28:01)
1112227

1112227

Autor zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

W czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach odbyło się spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. Tym razem członkowie Klubu świętowali dwie uroczystości: Walentynki - Dzień Zakochanych i Miłości oraz urodziny wieloletniej klubowiczki - Kasi Włodarskiej.
Na początku Sabina Trawińska złożyła Jubilatce specjalnie na tę okoliczność napisane przez nią życzenia, a potem wiersz Krystyny Głodek również z rymowanymi serdecznościami przeczytała Teresa Szymanek. Następnie Ewa Kossewska wręczyła Kasi przepiękny prezent: filiżankę z logo Mikołajek, słodkości i świeczki zapachowe, które na pewno będą pobudzać jej zmysły podczas tworzenia kolejnych utworów. Po odśpiewaniu przez koleżanki i kolegów "Sto lat", Jubilatka serdecznie podziękowała za pamięć, prezent i życzenia, a także za życzliwość i cudowną atmosferę nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Potem Łarysa Kamińska przeczytała wiersz autorstwa Kasi Włodarskiej o świętowaniu przez nią urodzin pt: „Ech, życie…”.

Podczas konsumpcji tortu i przepysznych ciast oraz przy kawie i herbacie, Klubowicze dyskutowali o radościach i smutkach, jakie spotykają ludzi w życiu, o przemijaniu i oczywiście o miłości. Każdy miał też przygotowane wiersze o tej tematyce. Nie zabrakło też utworów, które zostały napisane przez członków Klubu podczas ostatniego miesiąca. Na przykład Jan Gołębiewski przedstawił przepiękne eteryczne utwory poetyckie dedykowane żonie, a także dosadne i wyraziste poświęcone płci męskiej.
Jak zwykle dwie godziny obcowania z poezją minęły bardzo szybko, ale kolejne spotkanie już w marcu.

Do zobaczenia!

Katarzyna Włodarska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5