Mieszkańcy powiatu mrągowskiego nie są obojętni. Dzięki nim nie doszło do tragedii

2024-01-17 12:00:00(ost. akt: 2024-01-17 17:23:10)

Autor zdjęcia: archiwum

Zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera być może od naszej reakcji zależy czyjeś zdrowie, a nawet życie. Dlatego niezwykle cieszy fakt, że mieszkańcy naszego powiatu nie są obojętni na los innych osób i informują służby o osobach, które potrzebują pomocy.
W sobotę, 13 stycznia przed godz. 9 w Mrągowie na ul. Kolejowej przechodnie zauważyli leżącego na śniegu mężczyznę. Próbowali mu pomóc, podnieść go, jednak z uwagi na fakt, że mężczyzna tylko bełkotał nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. W związku z powyższym poinformowali o sytuacji służby ratunkowe. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że mężczyzna znajdował się pod silnym działaniem alkoholu, wobec czego ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala, gdzie otrzymał stosowną pomoc.

W niedzielę, 14 stycznia po godz. 18 w Mikołajkach przechodnie zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę od którego wyczuwalny był zapach alkoholu. Również nie przeszli obok niego obojętnie i zadzwonili pod numer alarmowy, dzięki czemu mężczyzna otrzymał pomoc i został przekazany pod opiekę rodzinie.

Chwilę później w Pieckach zgłaszający zauważył leżącego na chodniku mężczyznę obok którego stał rower. Zgłaszający zadzwonił pod numer alarmowy informując o sytuacji operatora nr 112. Okazało się, że 58-letni mężczyzna ma problem z nogą, wcześniej miał się pośliznąć i nie mógł wstać. 58-latek poinformował policjantów, że nie potrzebuje pomocy medycznej, wobec czego funkcjonariusze pomogli mu bezpiecznie dotrzeć do domu, gdzie został przekazany pod opiekę rodzinie.

- W każdej z opisanych sytuacji właściwa reakcja mieszkańców przyczyniła się do pomocy osobom, które jej potrzebowały. Dlatego za każdym razem, gdy widzimy osobę w sytuacji, gdzie jej zdrowie lub życie jest zagrożone, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy, aby powiadomić o tym właściwe służby. Nie bądźmy obojętni i reagujmy. Być może dzięki naszej interwencji zostanie uratowane czyjeś życie - mówi mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowy mrągowskiej policji.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5