WARTO OBEJRZEĆ: Marc Fitoussi - "Dwa bilety do Grecji"

2024-01-21 12:00:00(ost. akt: 2024-01-21 09:34:43)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

Malowniczy krajobraz greckiej wyspy spowitej słońcem jest scenerią wydarzeń najnowszego filmu Marca Fitoussi „Dwa bilety do Grecji”.
Blandine (Olivia Côte) i Magaline (Olivia Côte) były przyjaciółkami w czasach szkolnych. Miały wspólne marzenie o podróży na grecką wyspę Amorgos, którą pokochały po obejrzeniu filmu „Wielki Błękit”. Życie rozdzieliło je na niemal trzydzieści lat. Syn Blandine, Benjamin, po wyprowadzce z domu, postanawia zaaranżować spotkanie dawnych przyjaciółek. Problem w tym, że kobiety są swoim przeciwieństwem. Po pierwszym spotkaniu Blandine obiecuje sobie nigdy więcej nie umawiać się z Magaline. Jednak los chce inaczej. Przypadkowo wpadają na siebie w samolocie lecącym do Grecji. Samolot nie dociera do celu. Ląduje na odciętej od świata wysepce. Czy kobiety o przeciwstawnych charakterach będą czerpać przyjemność ze wspólnego wypoczynku na rajskiej wyspie? Jak pogodzić uporządkowaną i zasadniczą Blandine z niczym nieograniczoną i nieskrępowaną Magaline? Na kobiety czeka wiele przygód.

Francuski reżyser Marc Fitoussi zabiera widzów we wspaniałą podróż, by mogli podziwiać greckie krajobrazy i z uśmiechem na ustach podglądać perypetie dwóch dawnych przyjaciółek. „Dwa bilety do Grecji” to film, który w zabawny sposób pokazuje jak bardzo się od siebie różnimy i jak można odbudować dawne relacje. Przyjemna komedia, która przenosi nas w sam środek gorącego lata.

Film dostępny w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Agnieszka Piątkowska2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5