Święta na drogach powiatu mrągowskiego

2023-12-28 12:47:07(ost. akt: 2023-12-28 13:16:58)
Zdarzenie drogowe na trasie Szestno - Rydwągi

Zdarzenie drogowe na trasie Szestno - Rydwągi

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Podczas minionego świątecznego długiego weekendu (22-26.12) policjanci na Warmii i Mazurach odnotowali 7 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Ponadto policjanci byli wzywani do 234 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu 33 nietrzeźwych kierujących. Co się wydarzyło na drogach powiatu mrągowskiego?
W sobotę, 23 grudnia, o godz. 8:30 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Lelek (gm. Mikołajki) mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy oświadczył funkcjonariuszom, że nie posiada przy sobie dokumentów i podał swoje dane personalne. Jednak nie potrafił podać swojego adresu zamieszkania. Policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach prawnych wprowadzania w błąd organu państwowego co do własnej tożsamości, lecz ten nadal podawał te same dane osobowe. Zdjęcie osoby o wskazanych danych w policyjnych systemach informacyjnych znacznie odbiegało od wyglądu mężczyzny, który został zatrzymany do kontroli. W końcu kierujący przyznał się, że podał nieprawdziwe dane, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania i ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pojazd został przekazany osobie wskazanej, a nieodpowiedzialny kierujący stanie przed sądem.

Zaraz po godz. 9:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Kolonia Mikołajki na drodze krajowej nr 16. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali pojazd marki Skoda w rowie. Okazało się, że 62-letnia kierująca skodą jadąc od strony Mikołajek w kierunku Woźnic (gm. Mikołajki) na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Kobieta jechała sama i na skutek zdarzenia nie doznała poważnych obrażeń.

Tego samego dnia po godz. 11:00 na trasie pomiędzy Szestnem a Rydwągami (gm. Mrągowo) 27-letnia kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, na skutek czego na łuku drogi wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła czołowo w prawidło jadący pojazd marki Opel, którym kierował 39-letni mężczyzna. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważnych obrażeń, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni ukarana została mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

Również w sobotę przed godz. 12:00 policjanci pracowali już na miejscu kolejnej kolizji drogowej, gdzie na drodze z Lembruka do Rydwąg (gm. Mrągowo) doszło do zderzenia bocznego wymijających się pojazdów scania i kia. Obaj kierujący oświadczyli, że zjechali maksymalnie do krawędzi jezdni, jednak to nie wystarczyło, aby zapobiec zdarzeniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że była obopólna wina kierowców. W związku z tym, że jeden z kierujących nie poczuwał się do winy policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

W niedzielę, 24 grudnia, przed godz. 9:00 w Pieckach mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierującego peugeotem. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Okazało się, że 45-latek zdecydował się wsiąść „za kółko” mając prawie promil alkoholu w organizmie. W tym momencie jego podróż na fotelu kierowcy się zakończyła, pojazd został przekazany osobie wskazanej, a mężczyzna za swoją nieodpowiedzialność stanie przed sądem.

Obrazek w tresci

Wypadek w Woźnicach / fot. KPP Mrągowo

We wtorek, 26 grudnia, po godz. 13:00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 16 w okolicy miejscowości Woźnice (gm. Mikołajki). Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem skoda jadąc drogą krajową nr 16 od strony miejscowości Olszewo w kierunku miejscowości Woźnice na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem audi. Skodą oprócz 60-letniego kierowcy podróżowało 3 pasażerów. Dwoje z nich zostało przewiezionych do szpitala na badania, natomiast pojazdem audi jechał 28-letni kierujący wraz z pasażerką. Pasażerka z audi również została przetransportowana do szpitala. Po badaniach okazało się, że pasażerka z audi doznała urazu powodującego rozstrój zdrowia poniżej 7 dni, natomiast pasażerowie podróżujący skodą doznali obrażeń trwających dłużej niż 7 dni, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policjanci na miejscu sprawdzili trzeźwość obu kierujących- obaj byli trzeźwi. Droga była zablokowana, zorganizowano objazd przez Ryn. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Obrazek w tresci

Wypadek w Woźnicach / fot. KPP Mrągowo

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5