To był ich ostatni sprawdzian w tym roku

2023-12-04 19:19:48(ost. akt: 2023-12-04 19:26:35)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

W dniach 24-26 listopada odbył się ostatni w tym roku kalendarzowym Puchar Polski. Tym razem kadeci (roczniki 2010-2012) oraz juniorzy (roczniki 2007-2009) MUKS Victoria Morąg pojechali do Torunia. Turniej należy zaliczyć do udanych.
Zawody kadetów były bardzo mocno obsadzone, na matach w Toruniu pojawiło się ponad 500 zawodników z całej Polski, a zmagania zawodników toczyły się równocześnie na 5 matach. Reprezentacja naszego klubu była również mocna, do Torunia pojechało, aż 12 zawodników pod opieką trenera Bartosz Małeckiego oraz Adama Zawadzkiego.

Reprezentacja kadetów klubu MUKS Victoria Morąg podczas zawodów Pucharu Polski: Piotr Zawadzki, Anna Zarachowicz, Pola Terpińska, Tymoteusz Kadylak, Lena Galanek, Wiktoria Wiechowska, Maciej Legęza, Szymon Ostrowski, Szymon Kwiatkowski, Piotr Szwaracki, Wiktor Cymerman, Laura Muża

– Większość naszych zawodników pojechała po cenne doświadczenie i odpadła już w pierwszych walkach - mówi Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg. – Z osób, które odpadły w pierwszej walce na wyróżnienie zasługuje walka Piotra Szwarackiego, który ambitnie walczył z bardziej doświadczonym rywalem, jednak tym razem nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Trener Małecki pochwalił Lenę Galanek startującą w kategorii do 47 kg, która rocznikowo była najmłodszą zawodniczką i pierwszą walkę pewnie wygrała z Michaliną Łuczak z UKS Szakal Jeżyce Poznań w drugiej walce minimalnie przegrała jednym punktem z Aleksandrą Chojnacką z Kumgang Taekwondo Leoncin. Ostatecznie Lena zajęła 5 miejsce.
Laura Muża, tym razem startowała w nowej kategorii wagowej +59 kg, jednak nie do końca jeszcze odnalazła się w tej kategorii, pierwszą walkę wygrała z Leną Pyszniak z ULKS Andros Puławy, jednak w drugiej walce uległa Julii Pietrowiak z UKS Dragon Długie Stare. Laura również zajęła 5 miejsce, chociaż oczekiwanie wobec medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży były większe.
– Zawodnikiem, który startował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 49 kg był Piotr Zawadzki, który wywalczył III miejsce, jednak droga do medalu była bardzo ciężka - komentuje dalej zawody Małecki. – W pierwszej walce zdecydowanie pokonał Sebastiana Trąbczyńskiego z SKS Start Olsztyn, w drugiej po bardzo dobrej walce pokonał Krystiana Guziaka z UKS Koryo Mszana Dolna, w trzeciej walce nasz zawodnik trafił na faworyta tej kategorii wagowej Jakuba Mackiewicza z MUKS Spartan Rokietnica, który jest reprezentantem Polski w tej kategorii. Po bardzo dynamicznej i zaciętej walce, tym razem wygrał reprezentant Rokietnicy, ale Piotrek zaprezentował taekwondo na bardzo wysokim poziomie.
Trzecie miejsce zajęła również Anna Zarachowicz w kategorii do 29 kg , która stoczyła walkę z Michaliną Rybak z ULKS Andros Puławy.
Miejsce drugie zajął Szymon Ostrowski w kategorii do 57 kg, który stoczył dwie walki ze Stanisławem Piotrowiczem ze Startu Olsztyn oraz Wiktorem Frydrychowiczem z UKS Fighters Mosina. Szymon, który ze względów zdrowotnych miał długą przerwę w treningach, na tych zawodach zaprezentował się znakomicie.
Również drugie miejsce zajęła Wiktoria Wiechowska w kategorii do 55 kg, która była o włos od złotego medalu. W pierwszej walce Wiktoria miała wolny los, następnie pewnie pokonała Roksanę Horowską z UKS Smoki Rakoniewice w drugiej walce nie dała szans Hannie Matuk z UKS TKD Kórnik w walce finałowej zmierzyła się z Izabelą Śpiczko z UKS Grab w Janówce Augustów. Po bardzo dobrej walce stoczonej na dystansie 3 rund, minimalnie lepsza okazała się zawodniczka z Augustowa.
– Wiktoria walczyła bardzo dobrze jednak w końcówce dały o sobie znać braki motoryczne – dodaje trener Małecki. – Bardzo cieszy II miejsce Wiktorii, która jest zawodniczką perspektywiczną i bardzo ambitną i za pewnością nie raz o niej usłyszymy.
W drugim dniu zawodów wystartowała 3-osobowa grupa juniorów: Amelia Dąbrowska, Krzysztof Niziński i Kacper Ostrowski.
– Dla Amelii i Krzysztofa, którzy jeszcze niedawno byli kadetami był to pierwszy turniej w nowej kategorii wiekowej - podkreśla trener. – Jak na pierwszy turniej poradzili sobie znakomicie. Amelia wygrała pierwszą walkę z Martyną Wojciechowską z UKS Hwarang Września w drugiej po zaciętej i wyrównanej walce uległa Lenie Kujawie z UKS Oaza Kórnik. Krzysztof Niziński w pierwszej walce wygrał z Adrianem Stengertem z UKS Hwarang Września, jednak w następnej uległ Kacprowi Napierale z UKS Dragon Długie Stare. Zarówno Krzysztof jak i Amelia zajęli 5 miejsca w swoich kategoriach wagowych. Kacper Ostrowski, niestety przegrał swój pojedynek z Grzegorzem Stecko z AZS AWF Warszawa.
- Zarówno w kategorii kadeta jak i juniora turniej w Toruniu należy zaliczyć do udanych - podsumowuje Bartosz Małecki. – To był ostatni sprawdzian dla naszych zawodników w starym roku, a przed nami okres przygotowawczy do następnego sezonu startowego. Dzięki startowi w tym turnieju wiemy nad czym mamy pracować, żeby lepiej się przygotować do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Dziękujemy Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszych zawodów.
RED źródło:MUKS Viktoria Morąg

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5