Było to piękne widowisko

2023-11-08 11:03:22(ost. akt: 2023-11-08 11:08:41)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

W sobotę 28 października w Morąskim Domu Kultury, odbył się Wojewódzki Przegląd „ODT - Oblicza Dojrzałego Tańca”. Grupy taneczne przedstawiły tańce od rytmów Latino poprzez Zumbę, Twista, po cygańskie tańce taborowe.
Grupy taneczne z Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Kuklina/Mławy, Morąga przedstawiły prezentacje taneczne w różnych kategoriach od rytmów Latino poprzez Zumbę, Twista, po cygańskie tańce taborowe. Każdy zespół wyróżniał się strojem dobranym do charakteru tańca. Było to piękne, barwne widowisko. Dodatkową atrakcją przeglądu była prelekcja Ewy Cichockiej, „Dlaczego taniec”. Artystka w ciepły i sympatyczny sposób zachęcała do rozwijania pasji tańca, ukazała walory zdrowotne i wpływ tańca na psychikę osób w starszym wieku.
Po wystąpieniach wszystkich grup tanecznych, widzowie mieli możliwość zobaczyć i posłuchać aktorki, piosenkarki Partycji Zywert-Szypka. Z radością słuchano piosenek polskich i zagranicznych w aranżacji artystki Teksty od Gershwina, do Tuwina wprawiły wielu w lekką refleksję na wspomnienie tamtych lat.
- Cele jakie nam przyświecały to - propagowanie tańca jako formy artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego seniorów, konfrontacja dorobku artystycznego zespołów, wymiana doświadczeń uczestników amatorskich ruchów artystycznych, wzrost, aktywności i wiedzy mieszkańców regionu jako twórców i odbiorców kultury, promocja miasta i naszego uniwersytetu - informuje Maria Roman, prezes UTW w Morągu.
Impreza zorganizowana była dla mieszkańców miasta i słuchaczy UTW w Morągu w ramach zadanie z projektu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
UTW


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5