Finał XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

2023-05-29 22:04:14(ost. akt: 2023-05-29 22:08:08)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

Zawodnicy MUKS Victoria Morąg wystartowali w finale XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023. Był to bardzo udany start.
Do finału zakwalifikowało się 180 zawodników z 14 województw.
Do Bornego Sulinowa po dwóch turniejach kwalifikacyjnych pojechali: Amelia Dąbrowska, Laura Muża, Wiktoria Wiechowska oraz Krzysztof Niziński. Do finałów OOM kwalifikowało się w każdej kategorii wagowej tylko 8 najlepszych osób z całej Polski. Młodzież rywalizowała w konkurencji dwuboju sprawnościowego oraz konkurencji walk. W dwuboju sprawnościowym kategorie są łączone, w każdej kategorii dwuboju startowało 16 zawodników.
Jako pierwsze w sobotę 13 maja rywalizowały nasze dziewczyny. W dwuboju sprawnościowym niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale najlepsza w tej konkurencji z naszych dziewczyn Wiktoria Wiechowska wywalczyła VII miejsce.
Po konkurencji sprawnościowej rozpoczęły się walki, pierwsza na macie pojawiła się Amelia Dąbrowska kategoria do 55 kg, która pewnie 2:0 pokonała Martynę Wojciechowską z UKS Hwarang Września.
Taki sam wynik, wygrywając 2:0 zanotowała Laura Muża startująca w kategorii do 59 kg, która pewnie pokonała Sandrę Tomczak z UKS G-8 Bielany Warszawa.
Kolejna nasza zawodniczka Wiktoria Wiechowska również w kategorii do 55 kg, walczyła z Karoliną Kowalską z Opolskiego Klubu Taekwondo, niestety ta walka nie ułożyła się dobrze dla naszej zawodniczki i Wiktoria przegrała 0:2. Wiktoria ostatecznie zajęła miejsce 5-8. W tym miejscu należy powiedzieć, że Wiktoria jako jedyna w tej kategorii wagowej zakwalifikowała się z niższego rocznika co już jest dużym osiągnięciem, a jak się później okazało trafiła na zawodniczkę, która zdobyła tego dnia Mistrzostwo Polski.
W kolejnej walce zmierzyła się Amelia Dąbrowska z Mają Kowalewską z ULKSW „Pomorze” Świnoujście, po bardzo zaciętym pojedynku nasza zawodniczka przegrała 1:2 i zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych
Również zacięty pojedynek stoczyła Laura Muża z Marią Sochą z UKS Taekwondo Olimpijskie Środa Wielkopolska, wynik przez cały okres walki zmieniał się raz na korzyść jednej, raz na korzyść drugiej zawodniczki ostatecznie 1:2 wygrała zawodniczka z Wielkopolski. Laura zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
W tym dniu zakończyliśmy rywalizację dziewczyn zdobywając dwa brązowe medale!!!
W niedzielę 14 maja na macie w Bornem Sulinowie zameldował się Krzysztof Niziński, który w dwuboju sprawnościowym wystartował rewelacyjnie, w pierwszej konkurencji był na miejscu 3 w drugiej zajął miejsce 4. Ostatecznie po podsumowaniu punktacji Krzysztof wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!!!
Niestety konkurencja walk nie wypadła już tak dobrze, Krzysztof uległ Jakubowi Filipczakowi z UKS Hwarang Września 0:2, zajmując ostatecznie w tej konkurencji miejsce 5-8.
Podsumowując był to bardzo udany start zawodników MUKS Victoria Morąg, zawodnicy zdobyli 3 brązowe medale! Jako województwo warmińsko-mazurskie w klasyfikacji województw znaleźliśmy się na III miejscu za mazowieckim i wielkopolskim.
źródło: Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg