Zachwycała scenicznym dynamizmem

2023-03-09 21:03:03(ost. akt: 2023-03-09 21:05:56)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK

W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert Basi Kawy i Huberta Baumanna. Artystka czarowała głosem i zachwycała scenicznym dynamizmem.
Podczas koncertu usłyszeliśmy autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Sanah, Mrozu, Ed Sheeran).
Basia Kawa - sceniczny dynamit, niezwykle żywiołowa skrzypaczka elektryczna i wokalistka. Jej muzyka to połączenie energetycznych utworów skrzypcowych w stylu Vanessy Mae/Lindsey Stirling z pełnymi emocji piosenkami wokalnymi. Artystka czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, które zostały skonstruowane specjalnie dla niej w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych przez Johna Jordana w Kalifornii. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, a największą popularność przyniósł jej singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych. Jej koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na niesamowitą energię, różnorodność muzyczną oraz świetny kontakt z publicznością.

- Niesamowite jest to, że podczas koncertu powstaje niepowtarzalna atmosfera, nie do odtworzenia. To jest to "chemia", która powstaje między nami muzykami na scenie i między nami a publicznością, to są emocje, energia, "coś w powietrzu", czego nie da się zarejestrować na urządzeniach, bo to dzieje się tylko tu i teraz - mówi Basia Kawa, skrzypaczka i wokalistka.

Hubert Baumann – historyk sztuki, gitarzysta. Przygodę z  gitarą rozpoczął niemal 20 lat temu. Członek i  założyciel zespołów Steven Stiller i  Fate Off. Muzyk musicalowy teatru Ingenium. Na co dzień odnajdujący się głównie w  stylistyce rock, blues, fusion. Kształcił się na prestiżowych warsztatach pod okiem Jacka Królika, Marka Napiórkowskiego, Artura Lesickiego, Marka Raduli. Od ponad 10 lat zajmuje się edukacją muzyczną. Twórca, instruktor i  koordynator największych obozów gitarowych i  rockowych w  BTA Kompas. Wykształcił dziesiątki gitarzystów i  gitarzystek, którzy dziś są członkami wielu prestiżowych zespołów.
Koncert odbył się 5.03.2023 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5