Pokazała wielkie serce i charakter wojowniczki

2023-03-07 18:28:50(ost. akt: 2023-03-07 18:30:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

Miniony weekend był bardzo intensywny dla zawodników MUKS Victoria Morąg. W Bydgoszczy podczas zawodów Pucharu Polski Kadetów i Juniorów Amelia i Laura zdobyły brązowe medale. Poza tym Laura pokazała wielkie serce do walki oraz charakter prawdziwej wojowniczki.
W turnieju Kadetów wystartowało 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Były to również pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju. Do finału awansuje po dwóch eliminacjach jedynie 180 zawodników.
Na zawodach w Bydgoszczy nasze miasto oraz klub MUKS Victoria Morąg reprezentowali: Amelia Dąbrowska, Laura Muża, Wiktoria Wiechowska, Pola Terpińska, Wiktor Cymerman, Tymoteusz Kadylak, Maciej Legęza Krzysztof Niziński, Szymon Ostrowski.
- Niestety w naszym składzie zabrakło kontuzjowanego Piotra Zawadzkiego, któremu życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności fizycznej - mówi Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg. -
Większość naszych zawodników pojechała tym razem po naukę, gdyż odpadli już po pierwszych walkach.
Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Niziński, który startował w wadze open, pewnie pokonał Kacpra Krakowiaka z LKS Puncher Płock 2: 0. Niestety w drugiej walce trafił na późniejszego zwycięzcę tej kategorii Michała Filipczaka z UKS Hwarang Września. Krzysztof po bardzo dobrej walce musiał niestety uznać wyższość rywala. Ostatecznie zajął miejsce 5-8.
Podobnie było z Wiktorią Wiechowską, która w pierwszej walce zdecydowanie pokonała Gabrielę Kopcińską z ULKS Andros Puławy 2:0. Jednak w drugiej walce po bardzo zaciętym pojedynku uległa Mai Kowalewskiej z ULKSW Pomorze Świnoujście. Wiktoria również zajęła miejsca 5-8.
Z medalem brązowym do Morąga powróciła Amelia Dąbrowska, która w pierwszej walce miała wolny los, w drugiej zdecydowanie pokonała Zuzannę Blaszke z ULKS Andros Puławy 2:0, co dało jej brązowy medal, niestety w walce o wejście do finału nieznacznie przegrała z Gabrielą Jankowską z KS Tebek Warszawa. Ostatecznie zajmując trzecie miejsce!
- Zdecydowanie najtrudniejszą i najdłuższą walkę o wejście w strefę medalową miała Laura Muża, która musiała wygrać, aż trzy walki - podkreśla trener Małecki. - W pierwszej pokonała Kingę Miśko z UKS Taekwondo Wolsztyn 2:1 w drugiej walce wygrała z Moniką Kłosowicz z SKS Atlas Sopot 2:1, w trzeciej walce pokonała Sandrę Tomczak z UKS G-8 Warszawa 2:0, w walce o wejście do finału niestety uległa Alicji Skrzypczak z KS Rapid Śrem. Laura tego dnia stoczyła cztery walki z czego trzy wygrała! Pokazała wielkie serce do walki oraz charakter prawdziwej wojowniczki.
- Do Morąga powróciliśmy z dwoma brązowymi medalami Amelii Dąbrowskiej oraz Laury Muży, bardzo dobrze zaprezentowali się również Krzysztof Niziński oraz Wiktoria Wiechowska - dodaje zadowolony Bartosz Małecki. - Reszta ekipy musi jeszcze systematycznie i ciężko trenować, żeby dorównać swoim bardziej utytułowanym kolegom i koleżankom.
W Pucharze Polski Juniorów morąski skład miał jednego reprezentanta Kacpra Ostrowskiego, który rozpoczął walkę z Marchenko Mykola z KS Samuraj Wrocław, jednak ze względu na kontuzję Kacpra, walka została poddana.
- Dziękujemy burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu - kończy Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5