Małgosia pierwszą mieszkanką Gminy Małdyty w tym roku

2023-02-20 20:42:18(ost. akt: 2023-02-20 20:58:05)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Gminy Małdyty

3 stycznia o godzinie 13.20 tego roku przyszła na świat Małgosia. W dniu narodzin ważyła 3200g i mierzyła 56 cm. To pierwsza mieszkanka urodzona po 1 stycznia w Gminie Małdyty.
Państwa Sandrę i Roberta, mieszkańców Jarnołtowa, którym urodziła się Małgosia osobiście odwiedził wójt Marcin Krajewski. Pogratulował przyjścia na świat małej Małgosi i przekazał prezent. Była to wyprawka dla maluszka opatrzona dedykowaną grafiką, która będzie pamiątką przypominającą miejsce urodzenia dziecka.
- Wyprawka jest miłym gestem, symbolicznym powitaniem przez Gminę Małdyty nowych małych mieszkańców. Bardzo się cieszę, że możemy wraz z nimi tworzyć naszą małdycką rodzinę. Ten drobny gest w postaci wyprawki ma pokazać, jak ważne jest dla nas nowe pokolenie mieszkańców, zwłaszcza w dobie niżu demograficznego, gdy możemy docenić rolę rodziny, gratulując odpowiedzialnej decyzji posiadania potomstwa” – powiedział między innymi wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski.

Wyprawka Maluszka" prowadzona na terenie Gminy Małdyty, skierowana jest do wszystkich rodziców i opiekunów dzieci nowo narodzonych, zamieszkałych na terenie Gminy Małdyty, urodzonych w okresie od dnia 01.01.2023 r. Dotychczas rodzice nowo narodzonych dzieci otrzymywali dyplom gratulacyjny, teraz dodatkowo jest to „wyprawka dla maluszka” w postaci zestawu ubranek z gminnym logo.
źródło; UG Małdyty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5