Tak grali w Morągu i okolicy

2023-02-01 10:15:17(ost. akt: 2023-02-01 10:25:12)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Morągu zebrali 100.976,76 złotych. W okolicznych gminach też grali i ugrali: Zalewo 29583,98 zł, Małdyty 9511,84 zł, Miłakowo/Miłomłyn 43.856,57 zł. Gratulujemy.
MORĄG
Mieszkańcy miasta i gminy Morąg oraz gminy Małdyty podczas oficjalnej zbiórki wrzucili do puszek 31 Finału WOŚP 100.976,76 zł oraz walutę obcą.
Na scenie MDK wystąpiły: przedszkolaki z Przedszkola nr 2 i nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy TPD w Morągu, sekcja literacka z MDK, laureaci Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, dzieci i młodzież ze Sportowego Klubu Tanecznego „U Mirka”, grupa „Latino Team” oraz grupa tańca ludowego „Babie Lato” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu. Zatańczyły gimnastyczki oraz tancerze ze Studia Tańca „Hipnotic” z MDK. Układ gimnastyczny zaprezentowała również Sonia Butenko z Ukrainy. Odbył się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu instruktorów z PCK w Morągu, pokaz taekwondo w wykonaniu zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Victoria” Morąg. Wystąpiła Wiktoria Brzezińska oraz sekcje wokalne z MDK. Zaśpiewały również uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu oraz zgrany duet wokalny z ZSZiO w Morągu: Dagmara Cok, Weronika Gol. Pol dance zaprezentowała Oriana Dobrowolska – wicemistrzyni Polski w kategorii pole sport oraz jej podopieczne. Na zakończenie zagrała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej. Między występami odbywało się mnóstwo licytacji. Odbył się również konkurs kulinarny koła gospodyń wiejskich z Jureckiego Młyna – Plebanii „Wólka”.
Moc aktywności było również w holu kina, m.in.: kiermasz ciast, stoisko z watą cukrową i popcornem, dzień dawcy szpiku, stoisko firmy Oriflame oraz stoiska kół gospodyń wiejskich, pchli targ, na rzecz WOŚP zagrali morąscy szachiści. Zorganizowano dla dzieci strefa Kids. Przed wejściem do MDK tradycyjnie na mieszkańców czekały potrawy kuchni polowej, grill – przygotowane przez wolontariuszy z Morąskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „Morąg Aktywnie”. Na placu przy MDK można było podziwiać samochód rajdowy Automobilklubu Warmińsko-Mazurskiego. Każdy zainteresowany mógł obejrzeć samochód z bliska oraz zrobić zdjęcie z zawodnikami Klubu-Magdaleną i Cezarym Koralewskimi.Tradycyjnie grupa morsów włączyła się do akcji zbierając pieniądze do puszki.
Wolontariusze kwestowali od godziny 8. na terenie miasta i gminy Morąg oraz gminy Małdyty. Publiczna zbiórka pieniężna odbywała się także na terenie świetlic wiejskich: Królewo, Słonecznik, Chojnik, Jurki, Bogaczewo, Żabi Róg- Fabryka, Żabi Róg-wieś, Kalnik.
31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się od odśpiewania hymnu WOŚP, który zaśpiewali dzieci z Chóru „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu oraz z Chór Seniora „Morążanie”.
Szefową sztabu jak co roku była Beata Cetkowska.

MAŁDYTY
Podczas Finału kwota uzyskana z licytacji onlin 6042,00 zł, ze sprzedaży grochówki oraz gulaszu - Koło Łowieckie “Łabędź" w Małdytach 1242,10 zł ze sprzedaży ciasta oraz kiermasz książki - Gminna Biblioteka Publiczna w Małdytach 744,27 zł, ze sprzedaży kiełbaski z grilla 167,00 zł, wpłaty do puszek 1316, 47 zł. Łącznie: 9511,84 zł. W Małdytach wystąpili: zespół taneczny z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach pod kierunkiem Marcina Wierzbickiego, Raper Witek, Lena Rybska, Hania Rubacha, Basia Czarkowska, Kinga Czarkowska, Haven Band, Dinozaur Band, zespół Antonówki.


ZALEWO
Podobnie jak w poprzednich latach, Sztab przy Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie grał i wygrał
29583,98 zł.
Szefowa sztabu Fryderyka Małachowska.


MIŁAKOWO/MIŁOMŁYN
Ugrali 43.856,57 zł - zakończone aukcje allegro, e-puszki,licytacje oraz kwesty wolontariuszy.
oprac.Red

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5