Policjanci podsumowali ubiegły rok

2023-01-27 11:40:01(ost. akt: 2023-01-27 11:44:21)

Autor zdjęcia: Archiwum policja

Jak co roku w styczniu przychodzi taki czas, w którym policjanci pochylają się nad efektami służby i pracy wykonanej w minionych dwunastu miesiącach. Tym razem też tak było.
W piątek 20 stycznia 2023 w świetlicy Komisariatu Policji w Morągu odbyła się odprawa roczna ostródzkiej jednostki policji. Odprawę przeprowadził podinsp. Marcin Danowski, komendant powiatowy policji w Ostródzie. Udział w niej wzięli również jego zastępca oraz komendanci Komisariatu Policji w Morągu, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów oraz kierownicy posterunków. Ponadto zaproszeni do udziału w odprawie zostali przedstawiciele policyjnych i cywilnych związków zawodowych funkcjonujących w policji.

Z policyjnych statystyk wynika, że nastąpił spadek liczby prowadzonych postępowań w porównaniu do roku poprzedniego. Wzrosła również wykrywalność przestępstw. Stwierdzono mniej przypadków przestępstw z kategorii najbardziej uciążliwych społecznie takich jak m.in. kradzieże mienia czy kradzieże z włamaniem. W 2022 roku ostródzcy policjanci odnotowali spadek liczby wypadków, osób rannych oraz ofiar śmiertelnych zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 37 tysięcy kontroli stanu trzeźwości podczas, których ujawnili ponad 201 przypadków kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. 49 osób straciło na 3 miesiące prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanych o ponad 50 km/h.

Dla bezpieczeństwa mieszkańców i gości wypoczywających w powiecie ostródzkim w sezonie letnim na wodach pracowali policyjni wodniacy. Kontrolowali trzeźwość turystów, pilnowali porządku, zwracając również uwagę na osoby zanieczyszczające środowisko. Policjanci w minionym roku pracowali także przy zabezpieczeniu ładu i porządku podczas różnego rodzaju imprez w powiecie. Najważniejsze to Obchody rocznicy Bitwy pod Grunwaldem czy festiwal Reggae, w których łącznie uczestniczyło wiele tysięcy osób. Wszystkie te imprezy przebiegły spokojnie, podczas ich trwania nie odnotowano poważniejszych incydentów.
źródło: KPP Ostróda

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5