Bezinteresowny człowiek o wielkim sercu

2023-01-10 20:34:02(ost. akt: 2023-01-10 20:37:50)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W świetlicy wiejskiej w Koszajnach odbyło się spotkanie świąteczne. Inicjatorem imprezy był mieszkaniec Koszajn Przemysław Wilk.
Pan Przemysław był Świętym Mikołajem i przekazał upominki dla dzieci. Razem z Ochotniczą Strażą Pożarną w Koszajnach, mieszkańcami sołectwa Kreki, na czele z panią sołtys Janiną Dumalską oraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Super Babki z Wielkiego Dworu zorganizował super imprezę.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów wykonania ozdób choinkowych poprowadzonych przez animatorki Olę i Jolę. Uczestnicy spotkania wykonali kolorowe, papierowe aniołki, którymi następnie ozdobiono choinkę. Mieszkanki Krek upiekły słodkości, była wata cukrowa od Koła Gospodyń Wiejskich Super Babki, można było także posmakować potraw świątecznych i wigilijnych m.in. pierogów, krokietów i gołąbków. Przy radosnym, wspólnym świętowaniu i śpiewie kolęd, nadszedł Święty Mikołaj. Podczas wigilii w Koszajnach, zebrano także środki na cel charytatywny - rehabilitację chorej Natalki w ramach akcji Szlachetna Paczka OSP Koszajny.
- Głównym motywatorem spotkania był pan Przemysław Wilk - podkreśla Milena Falkowska-Hojan, członek OSP Koszajny, przewodnicząca KGW Super Babki. - Bezinteresowny człowiek o wielkim sercu, który sprawił radość sześćdziesięciu dzieciom oraz społeczności lokalnej. Stał się naszym bohaterem lokalnym i przysłużył się społeczności jak dawno nikt.
Wiwa
[gallery=4]\133445[/gallery]

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5