Wernisaż i wystawa

2022-11-29 17:55:14(ost. akt: 2022-11-29 17:56:33)

Autor zdjęcia: Archiwum MBP

Galeria Lokalnych Twórców znajdująca się w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu ma przyjemność gościć kolejną wystawę – „Kolorowe Czarne Białe” autorstwa Agaty Banach-Pająk.
O swojej twórczości a także o tym, czego można spodziewać się na wystawie oraz podczas wernisażu autorka pisze:

„Ukończyłam studia plastyczne, a moją największą pasją jest przekazywanie innym tego, czego nauczyłam się w szkołach. Praca dydaktyczna jest istotnym uzupełnieniem umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Część prac prezentowanych na wystawie powstała jako instruktaż lub pokaz dla młodszych i starszych uczestników moich zajęć. Inne to szkice i rysunki do różnych projektów i przedsięwzięć – niektóre z nich już zrealizowane. Chwalić się będę na wernisażu.
Kolor fascynował mnie od zawsze. Zjawiska optyczne, przyrodnicze, działanie barw na zmysły, na psychikę człowieka oraz terapeutyczne techniki oparte na wyrażaniu emocji za pomocą koloru. Prelekcja „Skrócone dzieje koloru” to przekaz podstawowej wiedzy i stan badań nad kolorem przygotowany w dostępny sposób i zilustrowany ciekawymi przykładami. Serdecznie zapraszam!”

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania od 1 do 31 grudnia w godzinach otwarcia działu. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 11:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zostanie on poprzedzony prelekcją pt. „Skrócone dzieje koloru”.
MBP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5