Dwie wystawy w Ratuszu

2022-11-28 20:20:29(ost. akt: 2022-11-28 20:24:21)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

Galeria w morąskim Ratuszu, na co dzień Sala Ślubów. To właśnie tu „zostały otwarte” dwie wystawy.
Pierwsza z nich fotograficzna „ Miejsca, które warto zobaczyć” Anny Dziubińskiej, miłośniczki podróżowania, zwiedzania miejsc, które warto zobaczyć w Polsce i na świecie.
Pani Ania poznaje, fotografuje i pięknie opowiada o swoich podróżach na wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bardzo skrupulatna, systematyczna w dokumentowaniu miejsc, które poznaje. Często jest doskonałym przewodnikiem, bowiem oprócz zdjęcia opowiada historię z nim związaną.

Druga malarska „Utrwalić piękno” Melanii Witkowskiej. To kolekcja 26 obrazów o tematyce bardzo różnej, od piękna przyrody po piękno ludzkiego ciała. Technika też różna od farby akrylowej po ekolinę.
Pani Melania jest realistką szczegółu. Jej obrazy są bardzo czytelne i jednoznaczne. Dużo barw i pogodnego nieba. Malarstwo pasjonuje ją od dzieciństwa, ale sztuki malowania zaczęła uczyć się tu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu. Maluje od 15 lat, czego owocem jest 200 prac. Ma za sobą wiele wystaw w wielu miejscach, a jak powiedziała, w głowie pomysły na nowe dzieła.
Wstawę można zwiedzać do 15 grudnia w godz. 8.00 – 15.00 –od poniedziałku do piątku. Wstęp wolny.
źródło: UTW


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5