Jedynka nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwa z rzędu drużyny trenera Krzysztofa Farjaszewskiego

2022-11-09 10:08:08(ost. akt: 2022-11-09 12:57:44)
Grzegorz Kozłowski (Jedynka Morąg) w ataku na bramkę drużyny AZS Fahrenheit Gdańsk

Autor zdjęcia: Julka Grunwald Photography

PIŁKA RĘCZNA\\\ Dwa mecze, dwa pewne zwycięstwa (zwłaszcza to drugie) — drużyna z Morąga na dwutygodniową przerwę w rozgrywkach II ligi udała się w bardzo dobrych nastrojach. Jedynka pokonała ostatnio BSMS Bartoszyce i Fahrenheit Gdańsk, czym do pięciu wydłużyła serię spotkań zakończonych swoją wygraną.
• BSMS Bartoszyce — Jedynka Kodo Morąg 26:29 (11:13)

O ile na wyjeździe ekipie BSMS w tym sezonie II ligi wiedzie się dobrze (dwa zwycięstwa i porażka), o tyle w Bartoszycach jak do tej pory gospodarze zaliczyli jedynie dwie przegrane. Ostatnio właśnie w derbach z Jedynką Kodo Morąg.

— Mocno postawiliśmy się faworytowi, z dumą, mimo przegranej — mówi trener Andrzej Cichocki. — Mamy przecież młody zespół oparty na juniorach i juniorach młodszych, a mimo to z doświadczonym rywalem toczyliśmy wyrównaną walkę. Nam właśnie trochę tego doświadczenia zabrakło, mimo to około 50. minuty wygrywaliśmy 22:20, a jeszcze pięć minut przed końcem było 24:23 dla nas. Niestety, w decydujących momentach trochę chłopaków poniosła fantazja, ale generalnie jestem zadowolony z ich postawy, bo Morąg był zdecydowanie starszy i mocniejszy fizycznie. Cóż, nasze młode głowy nie wytrzymały końcówki — ocenia szkoleniowiec zespołu z Bartoszyc.

• Jedynka Kodo Morąg – AZS Fahrenheit Gdańsk 37:15 (16:11)

Niecały tydzień później zespół trenera Krzysztofa Farjaszewskiego grał o ligowe punkty na swoim terenie, rywalem była ekipa z Trójmiasta, która jest w dolnych rejonach tabeli (10. miejsce po tej serii). Jedynka po pierwszej połowie prowadziła już pięcioma bramkami, w drugiej tylko powiększała przewagę, by ostatecznie wygrać aż 37:15. 22 bramki różnicy muszą robić wrażenie.

Kolejne spotkanie ligowe morążanie rozegrają w niedzielę 20 listopada na wyjeździe — przeciwnikiem będzie ponownie zespół z Gdańska, jednak tym razem będzie to SPR Wybrzeże. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.00.

• Pozostałe wyniki 5. kolejki: Pogoń Handball Szczecin — Czarni Olecko 42:24 (18:10), Sambor Latocha Agropom Tczew — MTS Kwidzyn 35:29 (16:13), Szczypiorniak II Olsztyn — AZS UKW Bydgoszcz 23:44 (9:21), AZS Fahrenheit Gdańsk — Wybrzeże Gdańsk 32:42 (15:20), SMS ZPRP II Kwidzyn — Handball Czersk 38:28 (21:15)

• Pozostałe wyniki 6. kolejki: MTS Kwidzyn — Wybrzeże Gdańsk 31:23 (17:10), Handball Czersk — BSMS Bartoszyce 27:27, k. 3:2 (16:10), AZS UKW Bydgoszcz — Pogoń Handball Szczecin 40:40, k. 2:4 (18:21), Sambor Latocha Agropom Tczew — Szczypiorniak II Olsztyn 45:25 (31:16),