15 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2022-10-19 11:52:16(ost. akt: 2022-10-19 12:10:46)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

„ W życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, ale nauczyć się „tańczyć w deszczu” - taka była myśl przewodnia wystąpienia prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Marii Roman podczas obchodów 15-lecia stowarzyszenia. Uroczystość odbyła się 11 października w Morąskim Domu Kultury.
Parafrazując przedstawiła rolę, jaką spełnia stowarzyszenie szczególnie dla osób, które odchodzą na emeryturę i zaczynają realizować swoje marzenia, rozwijać pasje i odkrywać nowe zainteresowania lub dbać o zdrowie poprzez udział w wielu proponowanych formach zajęć prozdrowotnych, również uczestniczyć w cotygodniowych wykładach z różnych dziedzin życia. Podsumowując w UTW można bardzo dużo nawet „Tańczyć w deszczu”.

Cel nadrzędny UTW, to bycie platformą spotykań i realizacji marzeń. Nie stresując się, z ufnością, że spotkamy dobrych ludzi, że czegoś nowego się dowiemy, nauczymy, coś się uda. Prelegentka zaznaczyła wyraźnie, że powyższe działania można realizować dzięki projektom z wniosków na zadania publiczne, min. burmistrza Morąga, starosty ostródzkiego, wojewody warmińsko mazurskiego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

- Ważną rolę w pracy codziennej UTW, odgrywają dyrektorzy MBP, MDK, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego „ Animator” - dodała Maria Roman, prezeska UTW w Morągu. - Dzięki ich przychylności i otwartości możemy realizować codzienne zajęcia.

Część artystyczną jubileuszu stanowił wykład i występ – aktorki, piosenkarki Laury Łącz oraz pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Agaty Świderskiej. Zarówno występ aktorki jak i pokaz młodej gimnastyczki przyjęto z aplauzem.
Po części oficjalnej, gości i słuchacze mieli okazję skosztować jubileuszowego tortu i pysznych kanapek.
Wiwa źródło: UTW

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5