Najładniejszy wieniec i stoisko

2022-09-21 12:08:41(ost. akt: 2022-09-21 12:19:17)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

Wojewódzkie uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 18 września 2022 roku na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku. Były okazją do docenienia pracy naszych sołectw i gmin z powiatu ostródzkiego.
Pierwsze miejsce i tytuł Najładniejszego stoiska Kół Gospodyń Wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego i tytuł “Najładniejszego wieńca innowacyjnego" otrzymało sołectwo Kalnik i odebrało 2,5 tys. zł nagrody. Na stronie Gminy Morąg czytamy: "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i niesamowita radość, że trud jaki włożyliśmy w przygotowania został doceniony na tak wysokim szczeblu. Oczywiście stoi za tym wiele wspaniałych osób, którym należą się ogromne podziękowania. Koło Gospodyń Wiejskich w Kalniku- cudowne kobiety, pełne pomysłów, zapału, humoru, kreatywności, determinacji, talentu do gotowania, pieczenia i jak się okazało śpiewania-jesteście najlepsze!"
— Jesteśmy dumni że mogliśmy godnie reprezentować naszą społeczność. Szczególne podziękowania za wsparcie dla zastępcy burmistrza Morąga Leszka Biernackiego oraz dyrektora Morąskiego Domu Kultury Andrzeja Niewiadomskiego. Dla wszystkich, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu kieruję najszczersze wyrazy wdzięczności. Piękne wydarzenie w jeszcze piękniejszym miejscu. Dziękujemy ,że mogliśmy tam być — skomentowała nagrodę Małgorzata Jagodzińska, sołtys sołectwa Kalnik.
Natomiast przedstawiciele gminy Miłomłyn podczas Dożynek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdobyli wyróżnienie (1 tys. zł) w konkursie na najładniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy. Wieniec zwyciężył na dożynkach powiatowych i reprezentował powiat ostródzki podczas regionalnego święta plonów.
Wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5