Nowe pawilony, termosy i patelnie

2022-08-23 18:32:56(ost. akt: 2022-08-23 18:34:58)

Autor zdjęcia: Archiwum KGW Wielki Dwór

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI jest teraz bogatsze o nowe wyposażenie świetlicy. Na zakup sprzętu KGW otrzymało grant z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.
Otrzymane fundusze przeznaczono na zakup wyposażenia do organizacji plenerowych stoisk gastronomicznych oraz wyposażenie świetlicy.
- Mogłyśmy sobie pozwolić na zakup: pawilonów z własnym logo, 6 sztuk bemarów, 2 sztuk termosów do transportu żywności, patelni oraz sprzętu komputerowego - informuje Milena Falkowska-Hojan, przewodnicząca KGW w Wielkim Dworze SUPER BABKI.
Po raz pierwszy sprzęt został zaprezentowany i wykorzystany 3 czerwca na festynie z okazji 10-lecia istnienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wielkim Dworze.
- Podczas całego procesu promocji projektu zostało zorganizowanych sześć stoisk gastronomicznych prezentujących nowe wyposażenie oraz wyroby SUPER BABEK - dodaje przewodnicząca. - Obecność KGW wzbogaciła dzięki temu programy okolicznych imprez m.in.: festyn charytatywny dla pogorzelców, Festyn Rodzinny w Sambrodzie, Pierogowa Spartakiada w Wielkim Dworze, Piknik Rodzinny w Pozortach oraz Piknik Strażacki w Jarnołtowie - wymienia pani Milena. - Śmiało mogę powiedzieć, że nie tylko ze sprzętu skorzystała wieś Wielki Dwór, nasze Koło, lecz także cała okolica w obrębie Gminy Małdyty oraz sąsiednia Gmina Zalewo.
Panie przyznają, że był to dla nich okres niezwykle intensywny i pracowity. Działania przyczyniły się nie tylko do rozwoju KGW w Wielkim Dworze, ale także podniósł się poziom aktywności w plenerze i współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi i podmiotami.
Red

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5