Pomagali rodzicom w domu

2022-04-28 11:35:03(ost. akt: 2022-04-28 11:39:40)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klasy IIA Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu przez 30 dni wypełniali wybrane przez siebie obowiązki domowe. Sprzątali, ścielili łóżka, pakowali plecaki, przygotowywali ubrania, odkurzali, opiekowali się rodzeństwem itp.
Wszystkie te zadania wykonywali w ramach realizacji autorskiego projektu “Mam dwie rączki-wykonuję obowiązki”.
- Głównym celem tego przedsięwzięcia, to wdrożenie dzieci do systematycznej pomocy rodzicom w wypełnianiu obowiązków domowych - informuje Justyna Rogozińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. - Miłym zaskoczeniem jest fakt, że tak liczna grupa dzieci zaangażowała się w ten projekt. Rekordziści włączyli się aktywnie w życie domowe blisko stukrotnie! Dla niektórych, trzeba było zakładać nowe tabelki, bo brakowało już miejsca na wklejanie cegiełek.
Po miesiącu przyszedł czas na podsumowanie podjętych działań i ich ewaluację. Jedna z informacji zwrotnych od rodziców brzmiała: - W ciągu 4 tygodni zauważyłam znaczną dojrzałość u córki. Chętnie wypełnia swoje obowiązki, które stały się już codziennością. Wychodzenie z psem, pomoc przy obiadach, a nawet samodzielne wykonanie kolacji dla domowników, czy sprzątanie swojego biurka, zabawek, pakowanie plecaka, szykowanie ubioru na następny dzień - ech.... Mogłabym wymieniać i wymieniać! Ile to obowiązków mam mniej, a jakie ułatwienie i pomoc - Urszula Kowalewska, rodzic z klasy IIA.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5