Matka usiłowała zabić swoje dziecko podczas snu

2022-03-28 21:20:39(ost. akt: 2022-03-29 09:45:24)

Autor zdjęcia: Archiwum policja

Wstrząsająca historia. Mieszkanka jednej z miejscowości położonych w okolicach Miłakowa usiłowała pozbawić życia swojego 8-letniego syna.
Z dokonanych wstępnych ustaleń wynika, że w dniu 11 marca 2022 roku, we wczesnych godzinach rannych pokrzywdzony 8-letni chłopiec wybudzony został ze snu na skutek odczuwanego przez siebie bólu szyi. Kiedy pokrzywdzony otworzył oczy, ujrzał nad sobą swoją matkę, która w tym czasie zadawała mu ciosy w okolice szyi. Chłopiec zaczął krzyczeć i ostatecznie udało mu się odepchnąć od siebie atakującą go matkę i uciec do innej części domu, gdzie uzyskał pomoc ze strony innych domowników. W tym czasie matka pokrzywdzonego chłopca biegła za nim, a następnie wybiegła z domu.

W późniejszym czasie została ona odnaleziona w pobliżu domu przez swojego męża z obrażeniami ciała w okolicach nadgarstków. W związku z zaistniałym zdarzeniem, niezbędne czynności procesowe na jego miejscu wykonane zostały przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostródzie Ośrodka Zamiejscowego z siedzibą Morągu przy udziale w nich funkcjonariuszy Policji. W trakcie prowadzonych w przedmiotowej sprawie czynności dokonane zostało zatrzymanie sprawczyni zaistniałego zdarzenia, której stan wymagał jednak udzielenia jej stosownej pomocy lekarskiej. W chwili obecnej podejmowane są w przedmiotowej sprawie działania zmierzające do ustalenia oraz wyjaśnienia motywów i pobudek, którymi kierowała się ustalona sprawczyni podejmując opisane wyżej działanie charakteryzujące się znacznym stopniem społecznego niebezpieczeństwa.

W trakcie wykonywanych w przedmiotowej sprawie czynności procesowych dokonano zabezpieczenia narzędzia, którym posługiwała się sprawczyni zdarzenia. Ponadto prokurator dokonał zabezpieczenia do dalszych badań obszernego materiału biologicznego od zatrzymanej sprawczyni zaistniałego zdarzenia. Jednocześnie wskazać należy, że pokrzywdzony w sprawie chłopiec przewieziony został Karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie wykonany został u niego zabieg operacyjny i aktualnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na obecnym etapie prowadzonego we wskazanej wyżej sprawie postępowania przygotowawczego podejmowane są czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia jej okoliczności faktycznych.
źródło: Prokuratura Okręgowa w Elblągu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5