Dział kreacji jest w budowie. Huragan przygotowuje się do rundy rewanżowej IV ligi

2022-01-27 11:03:48(ost. akt: 2022-01-27 11:15:05)
Andrzej Malesa, trener Huraganu Morąg

Andrzej Malesa, trener Huraganu Morąg

Autor zdjęcia: Karol Synowiec / Jeziorak Iława

PIŁKA NOŻNA \\\ Ofensywnych pomocników oraz napastnika szuka do swojego zespołu trener Andrzej Malesa. Huragan Morąg, który już rozpoczął zimowe treningi i sparingi, testuje trzech nowych zawodników.
Klasyczna "9", oprócz tego "11" i "7" — w morąskim IV-ligowcu aktualnie jest zapotrzebowanie na piłkarzy grających właśnie na tych pozycjach, czyli odpowiedzialnych za kreowanie ofensywnych akcji.

— Obecnie na testach w naszym klubie przebywa trzech piłkarzy grających właśnie w przednich formacjach. Póki co, nie nie mogę jednak zdradzić ich nazwisk — mówi Andrzej Malesa, trener Huraganu Morąg, z którym rozmawialiśmy tydzień po rozpoczęciu zimowego okresu przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22 forBET IV ligi.

Pierwszy trening, który rozpoczął się tradycyjnie od spotkania organizacyjnego, odbył się w poniedziałek 17 stycznia. Szkoleniowiec miał do dyspozycji dużą ilość zawodników. Jak informuje oficjalny portal internetowy Huraganu, na pełnych obrotach trenowali kontuzjowani jesienią Michał Ressel i Mariusz Dec.

Transferowe okienko dopiero niedawno zostało otwarte, jednak już teraz wiemy o dwóch ruchach kadrowych w klubie z Morąga. — Z zespołu odchodzi na pewno Szymon Groszkowski, młodzieżowiec, który całkowicie rezygnuje z grania w piłkę — mówi Malesa.

Jeszcze nie dawno wydawało się, że barwy Huraganu przestanie także reprezentować Piotr Zaleski. 21-letni zdolny pomocnik był wypożyczony do morąskiej drużyny z Gryfa Wejherowo na rundę jesienną sezonu 21/22, czyli po jej zakończeniu powinien wrócić. I początkowo wszystko na to wskazywało, jednak ostatecznie wychowanek Olimpii Elbląg przechodzi do Huraganu, ale już nie na zasadach wypożyczenia, tylko transferu definitywnego.
— Fajnie, że Piotrek zostaje z nami. To zdolny zawodnik grający u nas na bokach pomocy, do tego bardzo lubiany w zespole — zauważa Malesa.

W pierwszym zimowym test-meczu Huragan zremisował w Elblągu z Zatoką Braniewo 2:2. — Meczem z Zatoką rozpoczęliśmy serię pojedynków kontrolnych. Bramki strzelili: zawodnik testowany i Adrian Podgórski. Spodziewaliśmy się, że przeciwnicy na to spotkanie wyjdą z ustawieniem nisko w obronie, w nastawieniu na agresywną grę. W defensywie piłkarze Zatoki mocno utrudniali nam rozgrywanie ataku pozycyjnego i wyprowadzali kontry, które naprawdę były skuteczne, ponieważ już po 30 minutach wygrywali 2:0 — relacjonuje trener Malesa.

— Pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową po akcji z bocznego sektora boiska strzelił zawodnik testowany w naszym zespole, a w drugiej połowie do remisu doprowadził Adrian Podgórski dokumentując golem przewagę naszej drużyny w posiadaniu piłki w tym meczu — dodaje szkoleniowiec IV-ligowej ekipy z Morąga.

W najbliższą sobotę (29 stycznia) w Ostródzie Huragan zagra sparing z DKS-em Dobre Miasto, początek o 17.30.

Huragan Morąg — Zatoka Braniewo 2:2 (1:2)
Bramki strzelali: zawodnik testowany, Podgórski (Huragan) — Wolak, Levenko (Zatoka),

HURAGAN: Zalewski — Kiełtyka, zawodnik testowany, Urbański (46 Malinowski), Stankiewicz (70 Tumiel), Musiński, Matracki (46 Dec), Ressel, Galik (46 Podgórski), zawodnik testowany (60 Boczko), zawodnik testowany (46 Kołosow)

ZATOKA: Roszkowski — Jastrzębski, Jakimczuk, D. Wieliczko, Chomko, Szymanowski, B. Wieliczko, Levenko, Szpakowski, Wolak, Rynkowski,

Plan kolejnych sparingów zespołu z Morąga:
29.01: DKS Dobre Miasto — Huragan Morąg (Ostróda)
5.02: Błękitni Pasym — Huragan Morąg (Mrągowo)
12.02: Pisa Barczewo — Huragan Morąg (Ostróda)
19.02: Mławianka Mława — Huragan Morąg (Mława)
26.02: Powiśle Dzierzgoń — Huragan Morąg (Iława)
5.03: GKS Wikielec — Huragan Morąg (Ostróda)
12.03: Olimpia Elbląg — Huragan Morąg (Elbląg)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5