Morąscy kryminalni zatrzymali sprawców brutalnego napadu

2022-01-03 20:47:23(ost. akt: 2022-01-04 09:39:59)
25-letni mężczyzna został brultalnie pobity i okradziony na dworcu w Moragu. Stracił laptop i m.in. sprzęt muzyczny wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci już zatrzymali dwójkę agresorów - kobietę i mężczyznę.
Do tego brutalnego napadu i rabunku doszło 28 grudnia na morąskim dworcu, około godziny 18 wieczorem. Napastnicy byli bardzo agrtesywni i brutalni. Kopali poszkodowanego mężczyznę tylko w głowę. Zaatakowanemu i pobitemu mężczyźnie ukradli wartościowe przedmioty, które miał przy sobie: markowy zegarek, konsolę do tworzenia muzyki, laptopa, pieniądze, dokumenty, karty płatnicze, torbę z markową odzieżą. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Dzień później, 29 grudnia, informacja o rozboju trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Morągu. Jednoczesnie rodzina powszkodowanego mężczyzny zaapelowała w mediach społecznościowych o pomoc w znalezieniu sprawców.
- Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informację na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Morągu - apelowała rodzina.

Potem wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Poszukiwania sprawców okazały sie bardzo skuteczne. Morąscy kryminalni szybko zatrzymali parę podejrzanych o dokonanie rozboju.
- Do akcji przystąpili morąscy kryminalni, którzy po szybkim ustaleniu sprawców przestępstwa dokonali ich zatrzymania - informuje Policja. - Zarówno 24-letnia kobieta jak i jej 27- letni partner nie kryli swojego zaskoczenia takim obrotem sprawy. Po usłyszeniu zarzutów sprawcy przyznali się do winy. Odzyskano również utracone mienie mężczyzny.

Sąd, na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku, zastosował wobec zatrzymanej pary środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności.
- W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionego czynu dokonał w warunkach tzw. recydywy - informuje Policja.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5