Ekologiczny ogród w Sambrodzie

2021-11-29 19:52:02 (ost. akt: 2021-11-29 20:14:50)
Wielki zapał i zaangażowanie towarzyszyły mieszkańcom Sambrodu, którzy pomagali przy tworzeniu ekologicznego, społecznego ogrodu w samym centrum miejscowości.
Z myślą stworzenia miejsca integracji społeczności sołectwa, wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski w czerwcu br. podpisał umowę na dofinansowanie zadania „Budowa ekologicznego ogrodu społecznego w miejscowości Sambród”. Nasza inwestycja była w pierwszej dziesiątce dofinansowanych przedsięwzięć w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2021 r.” W sierpniu została podpisana umowa z wykonawcą zadania Firmą KMK GROUP.

– Wspólny, zielony ogród to miejsce przyjazne i zachęcające do spotkań, dostępne dla wszystkich. Cieszy mnie, że mieszkańcy zaangażowali się w ten projekt i jest to świetna prognoza na przyszłość. Jestem przekonany, że inwestycje bliskie społeczności są niezbędne do zrównoważonego rozwoju gminy – podkreśla wójt Marcin Krajewski.
źródło: UG Małdyty2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5