Z medalami do domu wrócili Justyna i Krzysztof

2021-11-25 12:22:35 (ost. akt: 2021-11-25 12:25:08)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Morąg, brali udział w ostatnim w tym roku Pucharze Polski, który był również turniejem rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na 2022 rok.
Do Warszawy pojechali: Wiktoria Wiechowska, Amelia Dąbrowska, Krzysztof Niziński, Zuzanna Kupczyńska, Justyna Konieczna, Adam Zawadzki. Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza w składzie Wiktoria Wiechowska, która debiutowała w starszej kategorii wiekowej. Niestety odpadła z turnieju po pierwszej walce, ale stoczyła bardzo dobry pojedynek. Po pierwszej walce również odpadła Amelia Dąbrowska, której w drugiej rundzie nie wystarczyło siły żeby kontynuować pojedynek i Zuzanna Kupczyńska. Następnego dnia w turnieju juniorów, wystartował Adam Zawadzki, który nieznacznie przegrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Puław.
Z medalami do domu wrócili Justyna Konieczna, która wystartowała w technicznym Pucharze Polski, gdzie zajęła II miejsce ustępując miejsca jedynie zawodniczce Kadry Narodowej, Patrycji Perner. Justyna w bardzo dobrym stylu wykonała dwa obowiązkowe układy, jednak do pierwszego miejsca zabrakło jeszcze trochę punktów. Podczas turnieju było widać, że forma sportowa naszej zawodniczki z turnieju na turniej jest coraz lepsza, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Oprócz Justyny z brązowym medalem do Morąga powrócił również Krzysztof Niziński.
Dziękujemy burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu.
źródło: UKS Viktoria

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5