Dzień Seniora w ZNP

2021-11-19 13:42:54 (ost. akt: 2021-11-19 13:47:26)

Autor zdjęcia: Archiwum ZNP Oddział Morąg

W Europejskim Dniu Seniora w biurze Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyła się skromna uroczystość związana z tym świętem.
W spotkaniu wzięli udział członkowie Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów.
Uroczystość była skromna, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie obyło się bez kwiatów i gratulacji. Złotą odznaką ZNP za ponad 50-letnią przynależność do Związku zostali odznaczeni: Janina Kołpuć oraz Andrzej Dziejowski. Swój jubileusz świętowała także Teresa Drzynicka.

- Niestety, w związku z czwartą falą pandemii, już po raz drugi nie podjęliśmy się organizacji otwartej imprezy kulturalno-oświatowej byłych pracowników oświaty morąskiej, która odbywała się co roku w listopadzie pod hasłem „Dzień Seniora” - informuje Hanna Gołębiewska, prezes morąskiego Oddziału ZNP. - Decyzja o rezygnacji z tradycyjnego spotkania przyszła nam z trudem, ponieważ cieszyło się ono niezwykłą popularnością. W uroczystości tej, zaszczyconej zawsze obecnością władz miejskich, rokrocznie uczestniczyła grupa około stu emerytów i rencistów. Przeważyła jednak troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych seniorów.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5