Zawodnicy zdobyli 10 medali

2021-10-22 19:06:29 (ost. akt: 2021-10-22 19:18:03)

Autor zdjęcia: MUKS Victorii Morąg

Udany start zaliczyli młodzicy Victorii Morąg, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików strefy B. Zawodnicy zdobyli 10 medali.
Nasi podopieczni wyruszyli do Olecka pod opieką trenerów: Bartosza Małeckiego i Grzegorza Iwańca. Barwy Morąga w najmłodszej kategorii wiekowej, która jest punktowana w systemie sportu dzieci i młodzieży, reprezentowali: Laura Muża, Zofia Sadowska, Maja Iwaniec, Wiktoria Wiechowska, Pola Terpińska, Zuzanna Gotówko, Piotr Zawadzki, Wiktor Cymerman.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji poomsae i dwuboju sprawnościowego. W konkurencji poomsae mieliśmy tylko jedną reprezentantkę Zuzię Gotówko, która debiutowała w zawodach. Podczas swoich pierwszych zawodów spisała się znakomicie i zajęła 4 miejsce.
Niewiele do medalu w konkurencji dwuboju zabrakło również Poli Terpińskiej, Zosi Sadowskiej i Mai Iwaniec, dziewczyny również uplasowały się tuż za podium w swoich kategoriach wagowych zajęły 4 miejsca. Dobry debiut w zawodach zanotował również Wiktor Cymerman, który w dwuboju zajął 6 miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Laura Muża, dla której te zawody były również pierwszym występem. Nie zawiedli natomiast nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy: Piotr Zawadzki w dwuboju zajął II miejsca, natomiast Wiktoria Wiechowska powtórzyła sukces z ubiegłego roku zajmując I miejsce. Konkurencje sprawnościowe nastroiły całą drużynę bardzo pozytywnie, więc do walk nasi młodzicy przystąpili z dużym entuzjazmem.
Jako pierwsza na macie pojawiła się Zuzia Gotówko, startująca w kategorii K 1, wygrała swoją walkę z Nowicką Gabrielą z MUKS 15 Bydgoszcz i dała impuls do działania reszcie drużyny, następnie wygrany pojedynek zanotowała Laura Muża, startująca w kategorii K 8, która pokonała Monikę Kłosowicz z SKS Atlas Sopot, niestety w finale uległa Julii Klinowskiej z UKS 10 Bydgoszcz.

Rewelacyjnie spisali się Piotr Zawadzki startujący w kategorii M 4, który pokonał Stanisława Florczaka z KKT Tygrys Kętrzyn, później wygrał z Erykiem Kozłowskim z SKS Start Olsztyn i po bardzo widowiskowej walce finałowej nieznacznie uległ Tymoteuszowi Chybińskiemu z KS Centuria Toruń zajmując ostatecznie II miejsce. Również Wiktoria Wiechowska startująca w kategorii K 7 stoczyła bardzo widowiskowe walki pokonując po zaciętym pojedynku w pierwszej walce Izabelę Śpiczko z UKS Grab Augustów, walka finałowa to już popis naszej zawodniczki, która była bardziej zmotywowana, zdeterminowana i nie dała żadnej szansy swojej rywalce Zuzannie Kucharskiej z SKS Start Olsztyn, wygrała finał dużą przewagą punktową, zajęła I miejsce poprawiając swój wynik sprzed roku.

Zdecydowanie najlepiej wypadli nasi najbardziej utytułowani zawodnicy Wiktoria Wiechowska oraz Piotr Zawadzki, ale z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci Laura Muża i Zuzia Gotówko.
Chcemy podkreślić, że jako trenerzy i działacze klubu MUKS Victoria Morąg, jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych zawodników, gdyż każdy dał z siebie wszystko podczas tych zawodów, serdecznie wszystkim gratulujemy udanego startu i liczymy, że na równie udane przejście do kategorii juniora młodszego.

MEDALE NASZYCH ZAWODNIKÓW:
DWUBÓJ SPRAWNOŚCIOWY
1. Wiktoria Wiechowska
2. Piotr Zawadzki
3. Laura Muża
WALKI
1. Wiktoria Wiechowska
2. Piotr Zawadzki
2. Zuzanna Gotówko
2. Laura Muża
3. Maja Iwaniec
3. Pola Terpińska
3. Zofia Sadowska

W roku 2020 jako zdobyliśmy 33 punkty w systemie sportu dzieci i młodzieży, co dało nam 3 miejsce w powiecie ostródzkim, chciałbym podkreślić, że rok 2021 jest dla nas jeszcze bardziej udany.
Do końca roku kalendarzowego mamy jeszcze sporo planów, za tydzień nasi zawodnicy startują w jubileuszowych 40 Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie. W listopadzie nie zwalniamy tempa i czeka nas Puchar Polski Kadetów i Juniorów oraz Techniczny Puchar Polski oraz jeszcze wiele innych atrakcji, ale o tym już wkrótce…
źródło: MUKS Victorii Morąg


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5