To była już trzecia tego typu akcja

2021-10-07 13:12:52 (ost. akt: 2021-10-07 13:25:04)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Wielkim Dworze po raz trzeci odbyła się akcja #SzczepimySie z Kołem Gospodyń Wiejskich SUPER BABKI.
Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Imprezę zainaugurował teatr ilustracji Kamishi Bai wykonany przez Panią Ninę z Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o życiu motyli uzależnionych od obecności pokrzywy. Były także tematyczne zadania i kolorowanki. Następnie odbył się komediowy występ teatru Pomarańczowy Cylinder - Teatr dla dzieci o codziennej higienie, wirusach i bakteriach.
Po spektaklach teatralych nadszedł czas na degustację potraw KGW SUPER BABKI, które celowo zostały zaserwowane przed warsztatami lizakowymi.

Można też było zjeść rosół, pierogi z malinami i z ziemniakami. Warsztaty robienia lizaków i mobilne planetarium odbywały się z podziałem na grupy, dzięki czemu uczestnicy spotkania mieli cały czas zajęcie.

Gośćmi tego dnia były przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Wilamowianki.

— To był ciekawy, jesienny dzień dla dzieci z okolicy, zwieńczający nasze działania na rzecz promocji szczepień i pracy na rzecz lokalnej społeczności — mówi Milena Falkowska-Hojan, sołtys sołectwa Wielki Dwór, przewodnicząca KGW Super Babki.

— Na imprezach w Wielkim Dworze zaszczepiło się blisko 70 osób, co udowadnia słuszność akcji #SzczepimySie z KGW — podkreśla przewodnicząca KGW Super Babki w Wielkim Dworze. — Mało tego, były to też świetne okazje do integracji i aktywizacji społeczeństwa wiejskiego. Uznajemy to jako nasz mały wkład w walce z pandemia COVID-2019, z czego jesteśmy zadowoleni.


Przypominamy, że wszystkie tego typu akcje w tym sołectwie odbyły się w ramach rządowego Narodowego Programu Szczepień pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów sfinansowane z dotacji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5